1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Gençlerde Meslek Seçiminde Ailenin Önemi

Konu, 'Psikiyatri' kısmında Minik Peri tarafından paylaşıldı.

 1. Minik Peri

  Minik Peri Bölüm Yöneticisi

  Meslek seçiminin yapıldığı dönemde aile büyüğü olarak gençlerin yanında olmanız gerektiğini asla unutmamanız gerekmektedir.Meslek seçiminin yapılacağı dönemlerde anne baba olarak neler yapmanız gerektiğini bu yazımda sizlerle paylaşmak istiyorum.

  *Bu süreçte anne baba olarak çocuğunuza karşı sabırlı davranmanız gerekmektedir.

  *Çocuğunuzun tercihlerini dinlemeli; seçimlerinin olası sonuçları üzerinde konuşmalısınız.

  *Onun yeteneklerine uygun meslek tercihinde bulunması için yardımcı olmalısınız. Meslek seçimi öncesinde kişilik yeteneklerini, değer yargılarını, ilgi alanlarını ve becerilerini keşfetmesi konusunda yardımcı olmalısınız.

  *Çocuğunuzun bu dönemde meslekler ve çalışma ortamları hakkında bilgi edinmesine ve ilgilendiği meslekte staj yapanlarla iletişime geçme konusunda ona yardımcı olmalısınız.
   
 2. Netice

  Netice Yeni Üye

  Biz çocuğumuzu kesinlikle zorlamıyoruz, her ay değişik meslek gurubuna transfer oluyor, çünkü her gün yeni bir şeyler öğreniyor. Önce ahlaklı birey olmasını öğreteceğiz sonrası kolay...
   
 3. Minik Peri

  Minik Peri Bölüm Yöneticisi

  Anasınıfı öğretmeni olarak öğrencilerime ara sıra sorduğum ne olacaksın sorusuna farklı cevaplar alıyor olmam bu söylediğinizi doğruluyor. Çocuğunuz kaç yaşında bilmiyorum ama küçük yaşlarda sürekli meslek değişikliği yapma tercihinde bulunuyorlar.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş