1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Gece Yenilmesi Zararlı Gıdalar

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında ender tarafından paylaşıldı.

 1. ender

  ender Yeni Üye

  Gece yenilen bazı gıdalar hem uyku kalitenize hem de metabolizmanıza zarar vermektedir. Gece yatmadan önce yiyeceğiniz yemeğin midenize zarar vereceğinizi asla unutmamalısınız. Mide gece saatlerinde sindirim işlevini bitirmiş olduğundan yeniden sindirime başladığı zaman mide zarar görebilir.

  Bu yazımda sizlerle gece yenilmemesi gereken gıdaları paylaşacağım:

  *Kuruyemiş: Günde bir avuç kuruyemiş ne kadar faydalı ise gece kuruyemiş yemek bir o kadar zararlıdır. Çünkü kuruyemiş içinde yer alan yağlar vücutta depolanıp metabolizmanıza zarar verir. Kaju, ceviz ya da yer fıstığı en fazla yağ içeren kuruyemişlerdir.

  *Kahve- çikolata: Türk kahvesi kafein oranı en yüksek kahvedir. Mide asidini yükselteceği için gece yatmadan önce asla tüketmeyin. Çikolatada içeriğindeki kimyasallar da mide de yanma oluşturabilir.
  gece-yenilmesi-zararlı-gıdalar.jpg
  *Peynir: Peynirde yer alan kalsiyum ve yağ asitleri oldukça faydalıdır; ama gece yenilmemelidir. Özellikle beyaz peynir ve mozeralla peyniri mideye daha az zarar verir.

  *Meşrubat: İçerdikleri asit mide kapağını gevşetip zarar verebilir. Ve gece tüketimi reflü başlangıcına sebep olabilir.

  *Turunçgiller ve ekşi elma: Turunçgiller yüksek asit içermektedir. Bu asidik özellik etkisi gece mideye daha fazla zarar vereceği için tüketilmemelidir.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Gece uyuyalım yemeyelim bir şey mümkünse, ben çok canım çekerse peynir yiyordum onuda yemiyeceğim artık , meyvelere de dikkat ederek su ile geçiştirelim.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş