1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Gebelikte Şişen Ayaklarınız İçin Bitkisel Öneriler

Konu, 'Gebelik' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Gebelikte yaşadığınız en önemli sorunlardan bir tanesi de şişen ayak sorunudur. Vücudunuzda sıvı birikimi fazla oldukça şişkinlik kaçınılmaz olmaktadır. İlk 3 ayda fazla görülen bu şişkinlik için çözüm önerileri şu şekildedir:

  *Ayaklarınızı gün içerisinde yüksekte tutmalısınız ki vücudunuza biriken sıvı dengeli bir şekilde dağılabilsin. Dilerseniz ayağınızın altına yastık eklemesi de yapabilirsiniz.

  *Sıvı dağılımını her gün dengeli bir şekilde gerçekleştirmek için düzenli olarak egzersiz yapmalısınız. Yüzme ve suda egzersizler sizler için kaçınılmaz olacaktır.

  *Şişkin ayaklarınız için yaptıracağınız ayak masajı da son derece faydalıdır.

  *Ayaklarınızı sıkmayan rahat ayakkabılar giyin.

  *Ayaklarınızı ılık su içerisinde bekletin. su içerisine ekleyeceğiniz bir miktar nemlendirici sabun da fayda gösterici rol oynayacaktır.

  *Sodyum tüketimini fazla gerçekleştirmemelisiniz; çünkü fazla tuz tüketimi vücudunuzda su tutulmasını arttırıcı etki göstermektedir.

  *Oturarak yapmak zorunda kaldığınız bir iş hayatınız varsa arada ayağa kalkıp yürümeli; kan dolaşımınızın rahat bir şekilde devam etmesi yönünde adım atabilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş