1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Gebelikte Sakarlık Durumlarının Önüne Geçmek İçin Alınabilecek Önlemler

Konu, 'Gebelik' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Gebelik döneminde vücudun ağırlık merkezi merkezinde ve dengesinde birtakım değişimler meydana gelir. Bu durumlar gebeliği olumsuz etkileyebilmektedir. Bunun için öncelikle ani ve hızlı hareketlerden kaçınmalı; yavaş ve güvenli adımlar atmalısınız.

  Dengenizi aniden kaybetmeniz durumunda yavaş bir şekilde sandalye ya da koltuğa oturmanız gerekir. Bir yere oturmak daha güvenli olacaktır.

  Ev içi terlik giymek yerine rahat bir ayakkabı giyme tercihinde bulunabilirsiniz. Terlikler takılma yapabilir; aynı zamanda giyilen ayakkabının kaymayan cinsten olmasına özen gösterilmelidir. Ayrıca yüksek topuklu ayakkabı giymemeli; ıslak zeminde yürümemelisiniz.

  Ağır şeyler taşımamalı; hareket kabiliyetinizi kısıtlayacak şekilde ev düzeni gerçekleştirmemelisiniz. Ev içi ışıklandırma sistemi uygun olmalıdır. Bir yere giderken hatta adım atarken bile gebe olduğunuzu ve bibr bebek taşıdığınızı unutmamalısınız.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş