1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Gebelikte Nefes Darlığı Neden Olur ?

Konu, 'Gebelik' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Gebelik Döneminde Nefes Darlığı Neden Olur ? ,
  Hamilelik döneminde nefes problemleri ,
  Gebelikte Nefes alma sorunları ,

  Hamilelik döneminde nefes darlığı görülmesinin nedeni akciğerlerin hemen altındaki düz kas tabakasının büyüyen rahimin yaptığı baskı sonucu yukarıya doğru yükselmesidir. Bu şikâyetin en şiddetli olduğu zaman gebeliğin 8. ayıdır. Kendi rahatsızlığınız dışında, bebeğiniz ile ilgili endişelenmenize gerek yoktur. Genişlemiş dolaşım ve solunum sistemleri sayesinde bebeğiniz yeterince oksijen almaktadır.
  Vücut şeklinizi düzeltmek, hem hamilelik sırasında hem de sonrasında daha iyi nefes alıp vermenizi sağlar. Oturup kalkarken sırtınızın düzgün ve omuzlarınızın arkada olmasına dikkat edin. Gebelikte yapılacak egzersizler nefes darlığını azaltmak bakımından da yararlı olabilir. Nefes darlığı duyulduğu zaman, sırtüstü yatarak kolları yukarı kaldırıp dizleri bükmek suretiyle alınacak derin soluklar, solunumunuzu yavaş yavaş normal haline indirmede size çok yardımcı olabilir.
   
 2. Şuşu

  Şuşu Yeni Üye

  gebelikte nefes darlığının olması çok normal değilmi zaten
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş