1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Gebelikte Kahverengi Akıntı, Leke Normal midir?

Konu, 'Gebelik' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Anne adaylarının gebelik döneminde kahverengi leke ile akıntı gelmesi normal değildir. Aksi bir durum yoksa sağlıklı bir gebelik geçiriliyorsa böyle bir durumla karşılaşılmaması gerekir. Gebeliğin devamı süresince damarların genişlemesine bağlı olarak kan basıncının da düşmesiyle yorgunluk, baş ağrısı, bulantı ve hatta bayılmalar görülebilir.

  Anne adaylarının bebeklerin düşürme riski özellikle ilk 10 hafta içerisinde daha yüksektir. Bu dönemde gözlenecek bir kanama halinde, hemen istirahat ederek doktorunuza haber vermeniz gerekmektedir.
  [​IMG]
  Gebelik süresince kahverengi leke tarzı kanamalar sıkça görülebilir. Asıl korktuğumuz açık kırmızı renkli kanamalardır. Doktor kontrolünü takiben mutlak istirahat edilmesi gerekmektedir.

  Kadın organında görülen kanama ilk üç aylık dönemde normal bir bulgu değildir. Hamilelikte tüm gebelerin %20'sinde görülebilir. Pek çok kişinin söylediği üste görme olayı aslında bir adet görme şekli değil,aslında düşük tehdididir. Kanamanın şekli, süresi, miktarı ve rengi kadın doğum uzmanları için yönlendirici ve yardımcı olur.Genellikte kanama, yani vajinal kanama başlamadan önce kasık ağrısı görülebilmektedir.Bazen hamilelikte kanama hızla artar. Bu artış kanamanın tehlikeli olduğunun bir belirtisidir. Vajinadan parça düşürmeye başlamak ise düşük tehlikesinin ciddi bir boyutudur.
   

  Ekli Dosyalar:

 2. d

  darkness_quenCh Yeni Üye

  Problem ve stres yapmadan bu tür durumlar olabileceğinden hekiminiz ile sık sık iletişime geçin.
   
 3. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi


  Katiliyorum hamilelikte en ufak bir problemde bir doktora görunmekte cok buyuk fayda var, riske girmeye degmez.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş