1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Gebelikte Hangi Sıklıkta Doktora Gidilmelidir?

Konu, 'Gebelik' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Hamilelik dönemi annelerin en çok dikkat etmeleri gereken dönemler arasında yer almaktadır. Kolay ve sağlıklı bir doğum için doktor kontrolüne özen göstermek olmazsa olmazlarımız arasında yer almalıdır. Doktor ile kontrolleriniz için belirli bir takvim belirlenmeli ve buna göre hareket edilmelidir.

  Gebe olduğunuzu öğrendikten kısa bir süre sonra gebelik kesesinin oluşup oluşmadığını öğrenmek için bir hekim kontrolünden geçmeniz gerekmektedir. Gebelik kesesinin gözlenmesinin ardından 3- 4 haftada bir düzenli olarak kontrollerinizi yaptırmanız gerekmektedir. Bebeğin 12. ve 13. haftalık olduğu zamanlarda ikili test yaptırmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Aynı zamanda bebeğin ense kalınlığı ölçümü yapılmalıdır. 18- 22 haftalık zaman dilimi içerisinde bebeğin kalp ve damarlarında herhangi bir anomalili olup olmadığı konusuna bakılır. Bebek 7- 8 aylık olana kadar rutin kontrolleri - 3/ 4 haftada bir - düzenli olarak gerçekleştirilir. Daha sonra da doğuma kadar 2 haftada bir doğuma kadar kontrollere devam edilir.

  Doğuma yakın zamanda erken doğum riski bulunduğu zaman doktorun sizi kontrole çağırma sıklığında artış gözlemlenebilmektedir. Erken doğum haricinde bebeğin sıvısında azalma durumunda da kontrole sık çağrılabilir. Bebekteki gelişim geriliği durumunda da doktor kontrolleri sıklaştırılır.
   
 2. Netice

  Netice Yeni Üye

  Doktorunuz sizi 15 günde bir davet edecektir, ancak ayda 1 kez ücret ödeyin birisi muayene diğeri kontrol içindir.
   
 3. Uranüs

  Uranüs Yeni Üye

  Kadın doğum uzmanları 300 TL den aşağı bakmıyorlar, ayda 2 kez çok külfet olur ayda bir kez içinde devlet desteği istiyorum.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş