1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Gebelikte Hangi Meyve Tüketimi Tercihlerinde Bulunabilirsiniz?

Konu, 'Gebelik' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Sağlıklı bir gebelik dönemi geçirmek için öncelikle sağlıklı meyve tüketimi tercihlerinde bulunmalısınız. Meyve tüketimi gebelikte önemi büyük olan bu tüketime ayrı bir önem vermelisiniz. Meyve tüketiminde enerjinizi arttıracak; bebeğinizin beyin ve gelişimsel olarak tam anlamı ile gelişmesine destek olabilecek meyve tercih işlemlerinde bulunmalısınız.

  Gebelikte hangi meyveler tercih edilmelidir?

  *Mümkün mertebe organik meyve tüketimi tercihinde bulunmalısınız. Organik meyve üretn bir yerden meyvelerinizi temin etmelisiniz.

  *Folik asit bakımından zengin koyu sarı renkteki koyu nektari tarz meyve tercihlerinde bulunabilirsiniz.

  *Günlük olarak elma ya da muz tüketimini mutlaka gerçekleştirmelisiniz. Böylece kemikleriniz güçlenip bağırsak fonksiyonlarınız düzene girecektir.

  *Hamilelik sürecinizde C vitamini bakımından zengin meyve tercihinde bulunmalısınız. Böylece hamilelik döneminde demir eksikliği problemi yaşama durumu ile karşı karşıya kalmazsınız. Sabah kahvaltılarında son derece sağlıklı olan taze meyve suyu tüketimi tercihinde bulunabilirsiniz.
   
 2. Orko

  Orko Bilgi Sihirbazı.

  Elma yiyen annenin hem kendi hemde çocuğu güzelleşir derler.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş