1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Gebelikte Diyabet

Konu, 'Gebelik' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Gebelik süreci tüm bayanlar için kolay bir süreç değildir. Hele bir de kronik hastalıklarla uğraşmak zorunda iseniz bu süreci çok daha zor geçirebilmektesiniz. Diyabetli kadınlar iyi bir tıbbi bakım ve öz bakım ile hamilelik sürecini çok daha kolay geçirebilmektedirler. Anne kan şekeri ayarını normal seviyede tutup tıbbi bakımını düzenli olarak yaptığı sürece ya da yaptırdığı sürece doktorun da önerilerine harfiyen uyması durumunda bu süreci çok daha kolay atlatabilir.

  Şekerli gıdalara duyarlı olan anne şekerli gıdalardaki karbonhidratı sebze tüketimleri ile alma tercihinde bulunabilir. Beslenme düzenine dikkat edilmelidir. Uzun süre aç kalınmamalıdır. Bir öğünde yenilmesi gereken besin öğelerine ayrıca dikkat edilmelidir.

  Gebelik boyunca alınması gereken kilo miktarı alınmalıdır. Hamile kalmadan önce fazla kilolarınız varsa bunlardan mutlak suretle kurtulmanız gerekecektir. Size en uygun egzersiz programı uygulamalarında bulunarak hedefiniz olan kiloya kısa zamanda ulaşabilirsiniz. Egzersizleriniz ağır olmamalı; sıcak ortamda egzersiz yapmamalısınız. Kalp atım hızınızı ayarlamanız da yerinde olacaktır.

  Gebelik boyunca iyi dinlenmelisiniz. Özellikle gebeliğin ilk 3 aylık sürecinde kendinizi fazla yormamalı; kan şekeri düzeyinizin olması gereken seviyede olmasına özen göstermelisiniz.

  Siz de risk oluşturacak şeylerden uzak durmalısınız. Doktor kontrollerinizi aksatmamalı; doktor tavsiyesi dışına asla çıkmamalısınız. Doktorun verdiği iğne ve ilaç kullanımlarını son derece düzenli bir şekilde gerçekleştirmelisiniz. Doğum öncesinde diğer annelere oranla her şeye çok daha dikkat etmeniz gerektiğini asla aklınızdan çıkarmamalısınız.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş