1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Gebelikte Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Konu, 'Gebelik' kısmında Rabba tarafından paylaşıldı.

 1. R

  Rabba Bölüm Yöneticisi

  Gebe olan her anne büyük bir sorumluluk içerisine girer. Anne gebeliğe alışırken öncelikle fiziksel olarak ağırlık artışı gerçekleştiği gibi ciltte de güzelleşme görülmektedir. Bebek büyürken annesinin hissettikleri hissederek büyüdüğü için özellikle psikolojik olarak annenin kendisini iyi hissetmesi bebeğin gelişimi açısından önem taşımaktadır.
  [​IMG]
  Annenin gebelik boyunca dikkat etmesi gereken en önemli özellikler arasında sağlıklı ve düzenli beslenme kurallarına uyma gerekliliğidir. Sağlıklı beslenilmediği taktirde bebeğin düşük kilolu, erken doğum, ölü doğum, özürlü doğum gibi doğumların gerçekleşmesi olası bir durumdur. Bazı gebe bayanlarda çocuk iyi beslensin diye fazla yemek yemektedirler. Aslında bu hiç de doğru bir davranış değildir. Doğumdan sonra da az yiyerek alınan kilolar verilmeye çalışılır. Her zaman dengeli beslenmek gebelik öncesi ve gebelik sonrası dikkat edilecek en önemli husus olarak görülmektedir. Anne bebeğin sağlığı açısından günlük almanız gereken enerjiyi tam olarak almalıdır. Almadığı zaman kalsiyum eksikliğinden dolayı diş kaybı, kemik erimesi gibi problemlerle karşı karşıya kalabilmektedir.

  Gebelik süresince anne adayı ortalama 10- 12 kilo arasında kilo alabilmektedir. Et, yumurta, kurubaklagil, süt ve süt ürünleri, sebze ve meyveler, tahıllar, yağlar ve şeker grubundan almanız gereken yeterli besini karşılamanız durumunda gebelik süresince herhangi bir sağlık problemi ile karşı karşıya kalmazsınız.
   

  Ekli Dosyalar:

 2. i

  ilayda Yeni Üye

  Hamilelik çok güzel birşey.Fakat ablalarımı görünce korktum açıkcası.İlk 3 ay çok zor geçirdiler çünkü.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş