1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Gebelikte Bunlardan Kaçının!!!!

Konu, 'Gebelik' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Gebelik süreci anne adayının kendine en çok dikkat etmesi gereken süreç olarak bilinmektedir. Karnınızdaki bebeğin sağlığı ve kendi sağlığınız için birtakım beslenme kurallarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Kimi zaman yanlış beslenme alışkanlıkları sizler için ölümcül denebilecek sonuçlar bile doğurabilmektedir.

  *Gebelikte her şeyden önce sigara içmemeniz gerekmektedir. Bu alışkanlık erken doğum yapma ya da düşük kilolu bebek doğurma riskinin ortaya çıkmasına sebep olabilecek durum oluşumlarına neden olabilmektedir. Kusurlu, sakat hatta ölüm doğum ile sonuçlanma gibi durumlar bile oluşabilmektedir. Sigara genel itibari ile bebek yapmaya karar verme aşamasında bırakılmalıdır.

  *Gebelikte dikkat edilmesi gereken bir diğer kuralda gebelik süresince kullanılan ilaçlar hususudur. Doktor kontrolünde olmadığı sürece gebelikte ilaç kullanımı hem annenin hem de bebeğin hayatını tehlikeye sokabilmektedir. Aynı zamanda bitkisel ilaçlar ve bitkisel çaylar da gebelik döneminde oldukça tehlikelidir.

  *Gebelik döneminde evde evcil hayvan beslemenin de oldukça olumsuz etkileri bulunmaktadır. Bu olumsuz etkiler arasında hayvan dışkısı ya da hayvan tüylerinin bebekte ve annede bakteriler nedeni ile ölüm riski taşıyor olabilme ihtimalidir.

  *Çiğ yiyecekleri tüketmekten kaçınmalısınız. Kirli ellerle ele yüze dokunmak; ya da herhangi bir yemek yapma eylemi öncesinde kirli ellerle asla iş yapmamak gerekmektedir.
   
 2. Orko

  Orko Bilgi Sihirbazı.

  Kesinlikle Doktorunuzun ve Annenizin sözünü dinleyin.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş