1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Gebelikte 2.Hafta Bebek Gelişimi

Konu, 'Gebelik' kısmında mavimelek tarafından paylaşıldı.

 1. m

  mavimelek Yeni Üye

  Hamilelikte 2.Hafta belirtileri
  Gebeliğin 2. Haftası gelişim
  Hamilelik Dönemi Hafta Hafta

  Gebelikte 2.Hafta Bebek Gelişimi
  Adet kanamasının başlangıcından itibaren 7.- 14. günler arasındaki bu dönemde döllenme ve dolayısı ile embriyo oluşmamıştır. Olası gebeliği sağlayacak yumurta hücresinin büyümesi ve olgunlaşması devam etmektedir. Bu haftanın sonunda olgunlaşan yumurta hücresi ovulasyon dediğimiz yumurtlama olayı ile oluştuğu taraftaki (fallop tüpü) tüpe atılacaktır. Hamilelik oluşabilmesi için önemli noktalardan biri uygun zamanda olan cinsel ilişkidir. Uygun zaman, yumurtlama döneminde yumurta hücresi ile sperm hücresinin karşılaşma olasılığının en yüksek olduğu günlerdir.
  [​IMG]
  Adetimin hangi günlerinde hamilelik ihtimali en yüksektir?
  Yumurtlama gününü hesaplayarak hamilelik için uygun günler hakkında fikir sahibi olunabilirsiniz. Yumurtalama günü yaklaşık olarak, kaç günde bir adet görüyorsanız bu gün sayısından 14 çıkararak hesaplanabilir. Örneğin, 28 gün aralıkla adet gören bir kadın için yumurtlama günü 28 14 = 14 (adetinin 14. günüdür). Hamilelik ihtimalinin en yüksek olduğu zamanlar yumurtlama tarihinden 2 gün önceden 2 gün sonraya kadar olan zaman aralığıdır. Yani 28 günde bir adet gören bir kadın için 12.- 16. günler arası hamilelik ihtimalinin en yüksek olduğu dönemdir. Ancak tamamen sağlıklı olan çiftlerin bile bir ay içerinde, uygun dönemde cinsel ilişkiye rağmen gebe kalma ihtimallerinin % 20 leri geçmediği unutulmamalı, ilk denemeler sonunda hamilelik oluşmaz ise hemen endişe edilmemelidir.
   
 2. i

  irem Yeni Üye

  gebelikte 2. haftada pek fazlaca bir belirti olmaz
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş