1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Gebeler, Hamileler Namaz Kılabilir mi?

Konu, 'Ayet, Dua ve Hadis' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Namaz kılmanın insana 2 yönde faydası vardır, birisi manevi diğeri ise maddi açıdan, manevi açıdan verdiği rahatlık ve bereket'den ziyade maddi yararına değineceğiz. Namaz kılan insan vücudu sağlıklı olacağından hayatının her döneminde Namaz kılması onu dinç zinde tutacaktır.

  Bir Müslümanın namaz kılarken yaptığı hareketlerde bilmediği birçok faydayı zamanla vücuduna katar.
  [​IMG]
  Mesela gebe kadınların namaz kılması onların daha sağlıklı bir hamilelik geçirmelerini sağladığını biliyor muydunuz? Kulaktan dolma bilgilerde gebe kadınların Namaz kılması sakıncalı bir durum gibi anlatılır, oysa tam aksine sağlıklı bir hamilelik geçirmenize neden olur.

  Namaz kılarken varılan secdenin gebe kadınlar için oldukça yararlı olduğunu ve ceninin şekil bozukluğuna uğramasını engellediğini, bununla birlikte yine birçok bedensel ve psikolojik hastalıklara iyi geldiğini bilseniz sanırım Namaz'dan vazgeçemez diniz.

  Yapılan diğer bir araştırma sonucu vücutta biriken elektromanyetik yükün Namazla birlikte ALLAH'a secde ile dışarı boşaltılmasını da sağlıyor ve huzur bulunuyor.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş