1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Gazikent Üniversitesi Hukuk Bölümleri

Konu, 'Üniversiteler Kampüsler' kısmında msyp tarafından paylaşıldı.

 1. m

  msyp Yeni Üye

  Gazikent üniversitesi hukuk fakültesi açıldı
  2011 2012 gazikent üniversitesi hukuk fakültesi

  Ortadoğu ülkelerinden gelen talep üzerine Gazikent Üniversitesi Hukuk Fakültesi açıyor. Dekan Yardımcısı Kırıt, "Urfa'da Oxford yoktu, Türkiye'yi bu yokluktan kurtaracağız" dedi

  Gazikent Üniversitesi Ortadoğu'daki ülkelerin ihtiyaçlarına karşılık vermek için Hukuk Fakültesi açıyor. Gaziantep'te Zeugma Antik Kenti'nin ortasında kurulan ve Türkiye İş Kurumu ile yaptığı işbirliği kapsamında Türkiye'nin önde gelen firmaların kalifiye eleman ihtiyacını karşılayan Gazikent Üniversitesi Hukuk Fakültesi açıyor. Demokratikleşme konusunda Türkiye örneğinden yararlanmak isteyen Ortadoğu ülkelerinden gelen talep üzerine Halep'e 1,5 saat mesafede açılacak olan Hukuk Fakültesi ile Ortadoğu ülkeleriyle yeni bir köprü kurulması hedefleniyor. 2011-2012 eğitim yılında ilk etapta 120 kişilik kontenjan açılan fakültede Prof. Dr. Hüseyin Hatemi, Prof. Dr. Şanal Görgün, Prof. Dr. Tayfun Akgüner, Yrd. Doç. Dr. Ali Hakan Evik, Yrd. Doç. Dr. Emrah Kırıt, Yrd. Doç. Dr. Aydın Çelik, Yrd. Doç. Dr. Nagehan Kırkbeşoğlu gibi isimler ders verecek.

  'OXFORD YOKTU, GAZİKENT'İ KURDUK
  Gazikent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Emrah Kırıt, "Bölgemizde sular durulduğunda, Türkiye'ye ve bölgeye güç katacağız. Meşhur deyişle; Urfa'da bir Oxford yoktu, Gazikent'i ve Türkiye'yi o yokluktan kurtaracağımız gün bugündür. Türkiye'de ve bölgemizde yaşayan insanlara kimlik ve kişiliklerini korkmadan yaşayabilecekleri bir Vakıf Hukuk Fakültesi kurduk" dedi.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Şanlıkent üniversitesi adında olsa bence çok daha bağdaştırıcı olabilirdi. Gazikent hukuk fakültesine kaç puan ile giriliyor ve kontenjanları nelerdir diye merak edenler olabilir. Hukuk fakültesinin ücreti senelik 15.000 TL puan hakkında güncel bilgi bulunca ekleyecegim.
   
 3. i

  irem Yeni Üye

  Gazikent Üniversitesi hangi şehirde kurulacak şanlıurfadamı yoksa?
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş