1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Garip Meslekler - Bilinmeyen Meslekler

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında Nursena tarafından paylaşıldı.

 1. Nursena

  Nursena Admin

  ünyada en popüler meslekler nelerdir? Birde bu popüler mesleklerin yanında bilmediigniz ilginç meslekler vardır.

  Hayal edin tekila satarak gecede 600 dolar kazanabilir, inci çıkartarak 1.200 dolar kazanabilir, petrol kuyusunda çalışıp 80 bin dolar kazanabilirsiniz. İyi haber ise bu garip işleri yaparak iyi para kazanıp iyi bir özgeçmiş hazırlayabilirisiniz.
  [​IMG]
  İYİ KAZANDIRAN 10 GARİP MESLEK

  Shot girls
  20’lerindeki genç kızlar için ideal bir iş olan shot girl’ler gecede 300-600 dolar arasında kazanmak mümkün. The Wall Street Journal haberinde yer alan kızlar barda her içki shot’ı için 25 cent alıyorlar bahşişle 1-20 dolara kadar çıkan gelir genç kızların yeni gözdesi.

  Denizaltı aşçısı
  Avustralya’da kıdemli denizaltı aşçısı yıl da tecrübesi varsa 187 bin doları yılda kazanabilir. Bu rakam neredeyse amiralle aynı. Ortalama 58.806 dolar kazanan aşçıların esas anahtar yıl sonundaki bonuslar, açık deniz ödemeleri, denizaltı hizmetleri derken iyi bir yıllık gelir kazanma şansı kazanıyorlar

  Macau tur operatörü
  Eğer bir zengini Çin’in Macau kentine ziyarete ikna edebilirseniz orada bir casino sokabilirseniz yüksek kazançlı oyunlardan yüzde 1.2’si sizin cebinize girebilir.

  Bir iskambil oyunu olan Bakara oynanırsa yüzde 2.7 komisyon alırken ayda 5 bin dolarda kazanabilirsiniz.

  İnci dalgıcı
  Dalgıçlık tehlikeli işler sınıfına girse de inci bulmak için dalan dalgıçlar günde 1.216 dolar kazanabiliyor açık denizler söz konusu olunca açılış 500 dolardan başlıyor.

  Gaz ve petrol dalgıcı
  En keyifli işler arasında sayılmasa da derin suların iyi kazandıran işlerden Meksika körfezinde dalan dalgıçlar yılda 80 bin dolara kadar kazanabiliyor.

  Usta sommelier (şarap garsonu)
  Üst düzey restoranlarda kalifiye şarap garsonların müşterilerin yemeklerine en uygun olan şarabı seçmesi karşılığında 80 ila 160 bin doları bir yılda kazanıyorlar.

  Bu garsonların kendi müşteri portföyleri de olduğundan transfer imkanı da ağız sulandırıyor.

  Uçak icracısı
  Eğer macerayı ve yüksek riskli işleri seviyorsanız bu iş tam size göre. Uçak başına yüzde 6-10 komisyon alan bu uçağın fiyatına göre de maaşı değişebiliyor.

  Kafatası avcısı
  Hayati tehlikesi yüksek olan işler arasında yer alan bu kol hapishane kaçkınları ve aranan kişileri yeniden aynı sokabilmek 10 bin ila 45 bin dolar arasında para kazanırken yıllık 100 bin dolara kadar kazançları çıkabiliyor.

  Beyaz kedi avcısı
  Düşünüldüğünün aksine sokakta kedi kovalayan insanlar değiller bu avcılar sanal dünyada güvenlik boşluklarını bulmak ve sertifikasız programları belirlemek için 123.900 dolar yıllık gelire sahip olabiliyorlar.

  Dublaj
  Çizgi filmler ve radyo reklamlarını seslendirerek 5 dakika için 325 dolar kazanabilir yıllık 50-80 bin dolar kazabilirsiniz.

  Gazeteport
   

  Ekli Dosyalar:

 2. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Yalancılık diye meslek var oda çok kazandırıyor falcılar yapmakta :)
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

  Bir çok garip meslek var en garibide meslek bile denmeyecek şeylere mesler denmesi.
   
 4. M

  Misafir Misafir

  :(:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:ben inci dalgıcıyım hiç para getirmiyor.:(:(:(:(:(garsonluk yapmak zorundayım şimdi.:(:(:(:(.
   
 5. M

  Muhibbi Yeni Üye

 6. M

  Misafir Misafir

  jeofizik mühendisi nasıl bilen warmı? :confused:
   
 7. M

  Misafir Misafir

 8. M

  Misafir Misafir

  :p:p:pHEEEEEEEEEEEE BUNU BİLMEYECEK NE VAR :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
   
 9. Murat

  Murat Yönetici

  Herkesin mesleği farklı garip gelse de meslekler ihtiyaçtan meydana gelir.
   
 10. Orko

  Orko Bilgi Sihirbazı.

  Bence de meslekler tercihlere göre garip gelebilir ancak ihtiyaçtan doğmaktadır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş