1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Galileo Galilei Aldığı Ödüller Nelerdir

Konu, 'Bilim Adamları' kısmında nadide tarafından paylaşıldı.

 1. n

  nadide Yeni Üye

  Galileo Galilei Aldığı Ödüller Nelerdir
  Galileo Galilei Ödülleri


  [​IMG]
  Galileo Galilei İtalyan Fizikçi matematikçi, gökbilimci ve filozof.

  Galileo, ilk önce tıp eğitimine başlamış, sonra ilgisi matematik ve felsefeye dönmüştür.

  İlk tahsilini Floransa'da yaptı. Babasının isteğine uyarak Pisa Üniversitesi'nde tıp okumaya başladı. Babasının bir arkadaşı olan matematik öğretmeni Ricci, Galileo'yu oldukça etkiledi ve Galileo babasının karşı çıkmasına rağmen özel matematik dersleri almaya başladı. Bu derslerde Arşimed'in çalışmalarını öğrendi. Galileo Pisa Üniversitesi'ndeki eğitimi sırasında tıp dalından vazgeçti ve felsefe ile matematik çalışmaya karar verdi.

  Galileo döneminde ödüllendirmekten ziyade, farklı fikirleri ileri sürmekten ötürü cezalandırma sistemi olduğundan Engizisyon tarafından iki kez yargılanıp cezalandırılmıştır.
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  katolik kilisesi'nce bir zamanlar kafir ilan edilen italyan astronom.17'inci yüzyılda yaşayan galileo, güneş'in dünya'nın etrafında döndüğü fikrini kamuoyu önünde tartışmaya açtığı için yargılanmıştı.bu karar, ancak 1992'de papa ikinci john paul tarafından hatalı olarak tanımlandı.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
Benzer Konularımız
 1. Goksel
  Yanıtlar:
  2
  Okunma:
  3.964

Sayfayı Paylaş