1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Forgotify Nedir?

Konu, 'İnternet' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  Sadece popüler olan müzikleri takip etmekten ya da dinlemekten bıktıysanız ve çok fazla bilinmeyen şarkılara karşı bir ilginiz varsa Forgotify ile tanışmak için acele edebilirsiniz.

  Forgotify, Spotify üzerinden dinlenmemiş şarkıları bulup sizin dinlemenizi sağlıyor.
  Hiç dinleme almayan şarkı sayısı çok azdır diye düşünülse de 20 milyon ve üzerindeki şarkıların %80’i en az bir kere dinlenmiş. Yani bu şarkıların %20’si hiç dinlenmemiş. Bu da 4 milyon şarkının hiç dinlenmediği anlamına geliyor.

  Bu şarkıların bazıları sadece eski parçaların coverları olduğu için, bazıları ise fazla amatör olduğu için dinlenmemektedir. Fakat bu şarkıların bazıları gerçekten çok iyiler. Bu iyi şarkıları keşfettiğinizde evrene karşı bir zafer kazanmış gibi hissedebilir çok nadir güzellikte olan şarkılarla karşılaşabilirsiniz.

  Forgotify’da bir şarkı dinlediğiniz zaman dinlediğiniz şarkının dinlenme oranı artacak ve kimse o şarkıyı bir daha dinleyemeyecektir. Bu şekilde Forgotify’da bir şarkıyı dinleme deneyiminiz size özel olacaktır.

  Bu bilgiye bakılırsa Forgotify’ın kendisi de bir bakıma kısa ömürlü sayılmaktadır. Eğer Forgotify kullanan insanların sayısı çoğalırsa, dinleme almamış şarkı sayısı azalacaktır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş