1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Florence Nightingale Hizmetleri Hakkında Kısa Bilgi

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

  1. Murat

    Murat Yönetici

    Modern hemşireliğin kurucu olarak bilinen Florence Nightingale 12 Mayıs 1820 tarihinde Floransa'da doğmuştur. Florence Nightingale daha küçük yaşlarda hasta bakıcı olmayı istemiştir. Bunu ilerleyen zamanlarda neden hasta bakıcı olmak istediniz denildiğinde, çünkü hastalara yeterince iyi bakılmadığını düşünmüyorum demiştir. O dönemde hasta bakıcılık okumayan hiçbir işi olmayan kızların yaptığı bir iş olarak görülmekte olduğu için Florence Nightingale'in ailesi onun bu isteğine karşı çıkmışsa da ailesinin istememesine rağmen hasta bakıcı olmuştur.

    Florence Nightingale 1854'de yaralı askerlerin tedavisi ve bakımını yapar. Savaş sırasında durup dinlenmeden yardıma koştuğu için yaralı askerler ona Lambalı Kadın lakabını takmışlardır. Savaştan sonra ise yine gönül verdiği mesleği bırakmaz Londra'da bir hemşirelik okulu açar. Liyakat Nişanı alan ilk kadın olarak tarihe geçmiştir.
     
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş