1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Fitre Miktarı 2012

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  2012'de Fitre ne kadar olacak
  fitre miktarı 2012
  2012 fitre miktarı

  2012 Sadaka-i fıtır miktarı ne kadar

  Ülkenin sosyo-ekonomik durumu ve bir kişinin günlük asgari gıda ihtiyacını göz önünde bulunduran Din İşleri Yüksek Kurulu 2011 yılı Ramazan ayından 2012 yılı Ramazan ayının başlangıcına kadar en düşük sadaka-i fıtır miktarı 7,5 lira olarak tespit etti.

  Ayrıca alınan kararda, bu miktarın, asgari miktar olduğunun, sadaka-i fıtırda verilecek meblağ konusunda bir üst sınırın olmadığının hatırlatıldı.

  Not: 2012 yılında fitre miktarında değişme oldugunda konu güncellenecektir.
   
 2. t

  tuana Yeni Üye

  Alt sınır aslında normal ancak bizim Milletimizin bunun çok üstünde yardımlar ettigine önümüzdeki dönemlerdede daha fazla yardım edeceklerine inanıyorum.
   
 3. G

  Güliz Yeni Üye

  Toplum olarak Ramazan ayında verdigimiz fitrelerin yerine gittigini ve bu muhteşem zaman dilimi içerisinde bu güzel ibadeti yapmaktan zevk aldıgını düşünüyorum. 2012 yılında fitre miktarı artabilirde artmayabilirde önemli olan gönlümüzün limitini artırmak. Bir akşam yemegine 3 kişilik ailemizle gidiyor 45 TL ödüyorsak en azından 45 TL 3 kişilik fitreyi verebilecek kadar gönlümüzün geniş olması gerekiyor.
   
 4. i

  irem Yeni Üye

  2010 da fitre miktarı 5 TL miydi?
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş