1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Filizlenmis Kuru Sebzeler Zararlımı?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında buyuce tarafından paylaşıldı.

 1. b

  buyuce Yeni Üye

  Filizlenmis Kuru Sebzeler Zararlımıdır, Filizlenmis Kuru Sebzelerin yararı, Filizlenmis Kuru Sebzeler Zararı varmı?
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Çeşitli kuru sebzeleri evde filizlendirerekFilizlenmis Kuru Sebzeler özellikle taze sebze çeşitlerinin bir ölçüde azaldığı kış aylarında salatalarınızı renklendirebilirsiniz. Üstelik filizlendirilmiş kuru sebzelerFilizlenmis Kuru Sebzeler yüksek besleyici değerlerinin yanı sıraFilizlenmis Kuru Sebzeler bol miktarda AFilizlenmis Kuru Sebzeler BFilizlenmis Kuru Sebzeler C ve E vitaminleri de içerirler.


  Kuru sebzeleri filizlendirmek hem çok kolaydırFilizlenmis Kuru Sebzeler hem de sanıldığından çok daha dar bir alan gerektirir. Gerekli olan şeyler yalnızcaFilizlenmis Kuru Sebzeler filizlendirilecek kuru sebzelerin yanı sıraFilizlenmis Kuru Sebzeler genişçeFilizlenmis Kuru Sebzeler tercihen bölmeli bir kap ve filizlenme için gerekli sıcaklık ve nemdir.

  içinde bölmeler bulunan filizlendirme kabı (tahta bir elek de bu işe çok uygundur)Filizlenmis Kuru Sebzeler filizlendirme işlemini kesin zaman dilimlerinde yapmanızıFilizlenmis Kuru Sebzeler her tohumun aynı derecede filizlenmesini ve birden çok tohumu bir defada filizlendirebilmenizi sağlar. Geniş ağızlı büyük kavanozlar daFilizlenmis Kuru Sebzeler tohumların filizlendirilmeleri işlemine son derece uygundur.

  Kavanoz içinde filizlendirme yapacaksanızFilizlenmis Kuru Sebzeler iri taneli bir kuru sebze kullanıyorsanız 180 g kadarFilizlenmis Kuru Sebzeler küçüktaneli bir kuru sebze kullanıyorsanız da 2 - 3 çorba kaşığı kadar geniş ağızlı bir kavanoza koyun. Kavanozun içine 1 ölçü kuru sebze başına 4 ölçü soğuk su koyunFilizlenmis Kuru Sebzeler iri taneli kuru sebzeler kullandıysanız suyun içinde 8 -10 saatFilizlenmis Kuru Sebzeler küçük taneli kuru sebzeler kullandıysanız 3 - 6 saat bekletin (çizelgede gerekli süreler verilmiştir).

  Suda tutma işlemi sonunda sularını iyice süzdürüpFilizlenmis Kuru Sebzeler kâğıt mutfak havlusu arasında kurulayın. Sonra yeniden kavanoza koyupFilizlenmis Kuru Sebzeler kavanozun ağzını etamin gibi iri gözenekli bir kumaşla ya da kullanılmamış bir naylon çorapla kapatın (böylece kavanozun içinde hava akımı olmasını sağlarsınız).

  Kavanozu kuru sebze tanelerinin iyice yayılıp dağılmalarını sağlamak için hafifçe salladıktan sonraFilizlenmis Kuru Sebzeler sıcak ve karanlık bir yereFilizlenmis Kuru Sebzeler nemin süzülmesini sağlamak için hafifçe eğik olarak yerleştirin. Günde 2 - 3 kez kavanozu soğuk suyla doldurupFilizlenmis Kuru Sebzeler suyla doluyken kavanozu hafifçe salladıktan sonraFilizlenmis Kuru Sebzeler suyunu yeniden süzün.

  Sebzeleriniz filizlenmeye başlayınca hemen kullanılabilir ya da kapaklı bir kaba (ya da plastik bir torbaya) koyulupFilizlenmis Kuru Sebzeler buzdolabında 5 gün kadar saklanabilir.


  ALıntıdır.
   
 3. Uranüs

  Uranüs Yeni Üye

  Çok fazla tekrar edilmiş bu nedenle filizlenmeyecek bir konu olarak görüyorum :)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş