1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Fetih 1453'ün Bütçesi Ne Kadar?

Konu, 'Sinema ve Tiyatro' kısmında abrek tarafından paylaşıldı.

 1. a

  abrek Yeni Üye

  Fetih 1453 Filminin Bütçesi Ne Kadar?
  Fetih 1453'ün Bütçesi Hakkında Bilgi
  Fetih 1453'ün Bütçesi Nedir


  Fetih 1453'ün 17 milyon dolarlık bütçesiyle Türk sinemasının en pahalı filmi oldu.Fetih 1453' 17 Şubat'ta gösterime girdi. Faruk Aksoy, yapımcısı olduğu 'Recep İvedik' serisinden kazandıklarının tamamını 'Fetih 1453'e yatırdı. Yetmeyince bankadan kredi çekti, evini sattı ve abisinden borç para aldı.

  Fetih 1453 vizyona girdi. Fragmanı 24 saatte 1 milyon 670 bin kişi tarafından izlenen filmin gişede de aynı başarıyı yakalaması bekleniyor...
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Raporlara göz attığımızda Fetih 1453 filminin vizyona girdiği 16 Şubat tarihinden 26 Şubat Pazar son seansına kadar toplamda 3 milyon 434 bin 535 kişi tarafından izlendiğini görüyoruz.

  En çok izlenen Türk filmi konumundaki Recep İvedik 2, 4 milyon 333 bin 144 kişi tarafından izlenmişti. Fetih, şimdiden 10 günlük seyirci sayısıyla birçok büyük türk filmini geçti bile. Recep İvedik 2'nin 24 haftada bu rakama ulaştığını düşünürsek Fetih 1453 belki de en çok izlenen Türk filmi olmaya şimdiden aday.
   
 3. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  umarimki bu filmin gelirleri yeni filmlerde kullanilir. bu sekilde turk sinemasi buyuyecektir
   
 4. a

  aysima Yeni Üye

  Az bir bütçe ile o film zaten yapılamazdı gişe rekorları kırıyor
   
 5. p

  pepe Yeni Üye

  İlk fırsatta izlemeye gideceğim bu filmi bütün arkadaşların izlemiş
   
 6. s

  sailormoon Yeni Üye

  Faruk Aksoy’un yönettiği Fetih 1453, ikinci haftasını 4 milyon 105 bin seyirciyle tamamladı.

  17 milyon liralık bütçesiyle Türk sinema tarihinin en pahalı filmi olan Faruk Aksoy imzalı Fetih 1453, 4 milyon seyirci barajını en kısa sürede aşan film oldu.

  Gösterime girdiği Avrupa ve ABD’de de büyük övgü alan film Türkiye’de de, çocuk yaşlı her yaştan sinema izleyicisi tarafından büyük ilgi gördü.

  Filme en büyük ilgiyi öğrenciler gösterdi.

  Okullarda özellikle tarih öğretmenleri tarafından tavsiye edilen filme öğrencilerin toplu şekilde gitmesi, gişeyi arttıran etkenlerden biri oldu.

  Gösterime girmesiyle birlikte tartışmaları da beraberinde getiren filmin, Recep İvedik 2’nin 4 milyon 333 bin seyirciyle elinde tuttuğu Türk sinema tarihinin en çok izlenen filmi ünvanını bu hafta sonu ele geçirmesine kesin gözüyle bakılıyor.

  Halen 880 salonda gösterilen film iki haftanın sonunda 35 milyon TL hasılat elde etti.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş