1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Fen ve Teknolojinin Hayatımızdaki Yeri

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Bal Arısı tarafından paylaşıldı.

 1. B

  Bal Arısı Yeni Üye

  İnsanların toplum hayatındaki ferahını yükseltebilmek amacı ile fen ve teknoloji hayatımızda uzun süredir bilimsel çalışmaları ile insanların ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Fen ve teknoloji alanındaki araştırma ve yenilik çalışmaları yoğun çalışmalarla desteklenmekte ve bilimsel deneylerle zenginleştirilmektedir.

  Gelişmiş ülkelerde ehemmiyeti daha çok olan fen ve teknoloji gelişmiş ülkelerin rekabet güçlerini arttırıcı rol oynamaktadır. Bu çalışmalara bilişim teknolojileri de dahil edilince araştırma geliştirme faaliyetleri daha çok hız kazanmaktadır ve sürekli yenilikler piyasaya çıkmaktadır.

  Gelişmiş ülkeler yeni buluşlar buldukça yani fen ve teknolojiden sıklıkla yararlanarak üretimde ekonomik ürün elde edebilme fırsatı edinmektedirler. Bu durumda eskiyen fen ve teknolojik buluşlarını geri kalmış ülkelere satmaktadırlar. Teknolojiye ve teknolojik gelişmelere ayak uydurmak açısından birçok ilerlemiş ülkenin gerisinde kalmamak adına Türkiye'de fen ve teknolojiden sıklıkla yararlanma tercihinde bulunmaktadır. Böylece insanlara hem teknolojik anlamda ilerlemiş hem de konforlu yaşam imkanları sunan yenilikler sunulabilmektedir. Tüm bunları göz önüne alınca fen ve teknolojinin hayatımız için ne kadar önemli olduğunun farkına varabilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş