1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Felix Baumgartner Uzaydan Atlayışı

Konu, 'Her Telden' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Felix Baumgartner Kaç Km den Atlayacak ? ,
  Felix Baumgartner Atlayışı Videosu ,
  Felix Baumgartner Atlayışı ,


  Avusturyalı Felix Baumgartner, Salı günü 36 bin metreden bedenini dünyaya bırakacak. Doktorlara göre, bu tarihe geçecek atlayış ölümle sonuçlanacak...


  Dünyanın en çılgın sporcularından biri olarak gösterilen Avusturyalı 43 yaşındaki paraşütçü Felix Baumgartner, Salı günü tarihin en önemli atlayışını yapacak... Geçen Mart ayında 50 metre uzunluğunda bir helyum balonunun taşıdığı kapsülle yerden 21 bin 800 metre yükseklikten atlayarak saatte 587 KM hıza ulaşan Baumgartner, bu atlayışla sıvıların, kanın buharlaştığı ve insan hayatının tehlikeye girdiği, sıcaklığın sıfırın altında 60 santigrat dereceye yaklaştığı 19 bin metre civarlarındaki Armstrong Sınırı'nı geçmişti. Atlayıştan sonra Baumgartner, ellerini kımıldatamamıştı. Şimdi Red Bull ve NASA'nin ortak organizasyonuyla düzenlenen "Red Bull Stratos" projesinde, New Mexico Çölü'ne inecek olan Baumgartner, 36 bin metreyi 15 dakikada geçecek. Bu atlayıştan sonra emekli olacak Avusturyalı sporcu, "İnanılmaz bir heyecan yaşıyorum. Her şey hazır. Havada ölümle burun buruna bir 15 dakika geçireceğim. Ya fiili olarak emekli olacağım ya da hayatımı kaybederek hayattan emekliye ayrılacağım" dedi. Uzmanlar da atlayışın büyük risk taşıdığını söyledi.

  AİLESİ KARŞI ÇIKTI

  Baumgartner, bu atlayışla albay Joseph Kittinger'in çıktığı 25 bin metrelik rekoru kırmayı ve serbest düşüşte ses hızını geçen ilk insan olmayı hedefliyor. Ancak ünlü sporcunun ailesi, bu atlayışa karşı çıkıyor. Baumgartner ise, "Bunu gerçekleştirmek zorundayım" diyor.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Atlasın bakalım nasıl düşecek , yoksa yükselecek mi:)
   
 3. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  işte o muhteşem atlayış..


   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş