1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Felix Baumgartner Kimdir ?

Konu, 'Dünya'dan Biyografiler' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Felix Baumgartner Biyografisi ,
  Felix Baumgartner Hakkında Bilgiler ,
  Felix Baumgartner Kimdir ? ,


  Felix Baumgartner Kimdir


  Felix Baumgartner insanlı uçuşun fiziksel sınırlarını zorlarken, kendi sınırlarını da sürekli zorluyor. 2003 yılında Felix, İngiliz Kanalı boyunca daha önce eşi benzeri görülmemiş kanatlı bir serbest düşüşü tamamladığından beri aklı fikri süpersonik hedefte. Dünyanın en iyi bilim insanları, mühendisleri ve doktorlarından oluşan bir ekibin desteğiyle Felix tarihi yeniden yazmaya ve Red Bull Stratos ile havacılık araştırmalarını ilerletmeye hazır.

  Salzburg’da doğan Felix, 16 yaşında skydiving’e başladı ve Avusturya ordusunun gösteri ve yarış takımının bir üyesi olarak da becerilerini iyice geliştirdi. 1988 yılında Red Bull için skydiving gösterileri sergilemeye başladı. Red Bull’un alışılmışın dışındaki düşünce tarzı ile Felix’in maceracı ruhu birbirine uydu ve o günden beri işbirliği yapıyorlar.
  1990’lara gelindiğinde Felix geleneksel skydiving ile gidebileceği kadar ileriye gittiğini düşünüyordu, dolayısıyla bulutlardaki tecrübelerini BASE jumping’e –sabit bir objeden ya da arazi şeklinden paraşütle atlama- kaydırdı. Bu kadar alçak irtifalı başarılar için gereken yıldırım hızındaki reflekslerinin ve kusursuz tekniklerinin yüksek irtifa skydiving tekniklerini de geliştirdiği fikrinde.

  İngiliz Kanalı boyunca dudak uçuklatan kanatlı serbest düşüşünü tamamlamanın yanı sıra, Felix dünya rekoru kıran BASE atlamaları da yaptı ve World Sports Ödülüne ve NEA Extreme Sports Ödülleri’nde de iki kategoriye aday gösterildi. Felix, aynı zamanda da, Wings for Life Spinal Cord Research Foundation adlı kar amacı gütmeyen vakfın önemli savunucularındandır. Ve de uzayın ucuna varıp ses hızını aşmak konusunda da sarsılmaz bir kararlılığı vardır. “Son 50 yılda ya da daha önceden, hiç elimizde bulunmayan verileri paylaşabiliriz” diyor Felix ve ekliyor “Bu da bana bir nevi gurur verir.”


  Intro

  Felix’in bugüne kadarki başarıları:

  • * 1997 – West Virginia, Amerika Birleşik Devletlerinde yapılan BASE Jumping dünya şampiyonluğu
  • * 1999 – Kuala Lumpur, Malezya’da bulunan Petronas Twin Towers’dan BASE Jump dünya rekoru (1,479 feet- 450.7 metre)
  • * 1999 – Rio de Janeiro, Brezilya’da bulunan Kurtarıcı İsa heykelinden en alçak BASE jump dünya rekoru (95 feet- 28.9 metre)
  • * 2001 – Londra, İngiltere’de World Sports Award’a adaylık (kategori: Ekstrem Sporlar)
  • * 2003 – Kanal Geçişi, Dover, İngiltere’den Calais, Fransa’ya; İngiliz Kanalı’ndan yapılan ilk kanatlı serbest düşüş geçişi
  • * 2004 – Hırvatistan’daki Velebit Ulusla Parkı’nda yer alan Marmet Mağarası’na BASE jump (623 feet derinlikte- 189.890 metre)
  • * 2004 – Fransa’daki dünyanın en yüksek köprüsü olan Millau Köprüsü’nden BASE jump (1,125 feet – 342.9 metre)
  • * 2007 – Taipei, Tayvan’da bulunan dünyanın en uzun biansı Taipei 101 Tower’dan BASE jump (1,669 feet-508.7 metre)
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  İntrosuna bakınca cidden tehlikeli işlerin adamı olduğunu fark ettim.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş