1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Fatih Erkoç Biyografi-Fatih Erkoç Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  Biyografi  7 Nisan 1953'te İstanbul-Fatih'te dünyaya gelen Fatih Erkoç'un ilk defa enstrümanlarla tanışması babası değerli ud sanatçılarımızdan Hasan Erkoç'un üç yaşında kendisine bir keman hediye etmesiyle olur.  Fatih Erkoç trompet ve ud gibi enstrümanlarıyla yer almıştır.

  1986 yılında Türkiye'ye döndükten sonra Kuşadası'nda düzenleme ve yorumu kendine ait olan "Sen ve Ben" adlı şarkısıyla bir kez daha birincilik ödülünü alır.

  6 yıl tromboncu ve solist olarak TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası ile bir çok caz konseri gerçekleştiren düzenlemesi ve yorumu kendine ait olan; "Korku"; adlı şarkıyla Türkiye'yi temsil eder.

  Stüdyo çalışmalarına uzun bir süre ara veren Fatih Erkoç uzun bir çalışma döneminin ardından 2005 tarihli yeni albümü "BEKLENEN" ile kendisini özleyen hayranlarıyla buluşuyor. Fatih Erkoç şu günlerde ayrıca geçmişte yarım bıraktığı eğitimini tamamlayarak yoğun günler geçiriyor ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarından mezun olmaya hazırlanıyor
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  türkü albümü çıkardığı için kimilerince eleştirilen sanatçı. bir insanın yaptığı işten para kazanması kadar doğal birşey olamaz. ister türkü söyler ister pop hatta arabesk...
   
 3. R

  Ruhsar Yeni Üye

  Fatih ERKOÇ tan Ellerim Bomboş şarkısını çok severim
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş