1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Fast Food Tarzı Beslenmenin Çocuklara Zararları Nelerdir?

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Fast Food Tarzı Beslenmenin Çocuklara Zararları nelerdir?
  Fast Food Tarzı Beslenmenin zararları
  Beslenme fast food zararları

  Çocuklarımız ve fast food alışkanlıklarının zararlarına yer veriyoruz sayfamızda. Fast Food ile beslenenen çocuklar kronik rahatsızlıklara dikkat çeken uzmanlar aileleri uyarıyor. Fast Food tarzı beslenen çocuklarda görülen en kronik problemler şeker,obezite ve kemik erimesi gibi birçok rahatsılığanedne oluyor bu tarz beslenme alışkanlıkları.

  Çocuklarımızın sağlığını olumsuz yönde etkilediği sağlık bakanlığı tarafından onaylanan Fast Food yiyeceklerden çocuklarımızı uzak tutmanın yollarını aramalıyız.

  Küçük yaştan itibaren bu yiyeceklerle beslenen çocuklarda ileriki yaşlarında şişmanlı hastalığının artarak kalp rahatsızlıklarından hipertansiyona kadar birçok rahatsızlığın önünü açtığı da araştırmalar ve örneklerle ispatlanmış bulunuyor...

  Bu tamamen Ailelerin gözetiminde ve disiplininde olacak bir eğitimdir.

  Fast Food çılgınlığı tüm dünyayı tehdit eden amansız bir tehlikedir. Bu tehlikeden çocuklarınızı uzak tutmanın yolları ise çocuklarınızı küçük yaştan itibaren düzenli beslenme alışkanlığını edindirmeniz olacaktır.
  Bir çocuk ailesinde ne görürse, nasıl bir eğitim ve beslenme düzeni ve disiplini ile büyürse tüm hayatı boyunca bu düzeni koruyacaktır.

  Çocuklarımızı bu illetten korumak için kendimiz evde hazırlayacağımız eğlenceli yemek tariflerinden faydalanabiliriz. Hiçbir şekilde Fast Food'u ödül olarak çocuklarımıza vermemeniz ve bunu özendirmememiz gerekiyor.Anne ve babalar olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirirsek çocuklarımızı bu denli sağlıksız beslenme alışkanlıklarından da kormuş oluruz..
   
 2. Şaban

  Şaban Yeni Üye

  Valla ben zaten sevmıyorum fast food urunlerını bugune kadar yemedım
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş