1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Facebook'un hayatımızda değiştirdiği 5 şey!

Konu, 'İnternet' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  İşte sosyal devin değiştirdiği en önemli 5 şey...

  1.2 milyar nüfusa sahip Facebook'un hayatımızı etkilediğinden hayatımızı da değiştirmektedir.

  İşte Salı günü 10. yılını kutlayacak olan Facebook'un bizlerde yaptığı 5 olumlu ve olumsuz değişiklikler:


  *Her şeyi paylaşın!

  İster nişan fotoğraflarınız olsun, ister yeni arabanız, yeni eviniz veya ev hayvanınız. Onu hemen sosyal ağda arkadaşlarınızla paylaşabilmektesiniz!

  Bunda hiç bir sakınca yok. Ancak bazılarımız hala arkadaş listemizin nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığını çözememiş bulunmaktadır.

  *Geçmiş, aslında geçmiş değil

  1.2 milyarlık bir sosyal ağda herhangi birini bulma ihtimaliniz, 10 sene öncesine göre çok daha kolay gerçekleşebilmektedir. Facebook önemli hikayelerin oluşmasını sağlamış durumda. Ancak bazen geçmişin geçmişte kalması daha iyi olabilmektedir. Eski kız / erkek arkadaşlar ve flörtler bu geçmişlerimiz arasında yer almaktadır.


  *Sizi mutlu ediyor

  2009'da University of Texas öğrencileri üzerinde yapılan bir anket, Facebook'u çok yoğun kullananların hayatlarından daha memnun olduklarını ortaya çıkarmakla beraber bu kullanıcılar, sosyal ve politik anlamda da daha girişken bir yapıya sahipti.

  Ancak tersini söyleyen araştırmalar da bulunmaktadır. Geçen sene University of Michigan'ın yaptığı bir araştırma, promosyonların, tatildeki insanların, şehirde müthiş geceler geçirenlerin fotoğraflarının bizleri mutsuz ettiği gerçeğini de ortaya çıkarmıştır.

  *Her gün yeniden toplanıyoruz

  Liseden veya üniversiteden arkadaşlarınızla diploma aldıktan 5, 10 hatta 20 sene sonra bir araya gelen kişiler var.


  *Gizlilik

  Facebook, kullanmak isteyenlere kimin, neleri göreceğini seçmesini sağlayan araçlar sunmaktadır. Ailenizle ve iş arkadaşlarınızla farklı, diğer arkadaşlarınızla farklı şeyler paylaşabiliyorsunuz.

  Facebook'un gizlilik ayarlarını bulmak ve kullanmak pek kolay olmadığı gibi dahası zaman zaman bulunan gizlilik açıkları, bilgilerinizi tehdit edebilmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş