1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Facebook'ta Arkadaş Silmek Yerine Neler Yapabilirsiniz?

Konu, 'İnternet' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  İnsanlar Facebook’ta kimi zaman çok can sıkıcı olmaktadırlar. Bunu kabul etmeyenler olmasına rağmen bu gerçek yadsınamaz. Oyun güncellemeleri, siyasi görüşler, anlamsız sözler ya da şarkı sözleri gibi sizi sıkan ve görmek istemeyeceğiniz birçok paylaşımdan bıktıysanız ve etrafınızdaki insanlar sürekli olarak bu paylaşımları yapıyorsa o kişileri arkadaşlıktan çıkarmak istiyoruz.

  Ama Facebook’ta birini arkadaşlıktan çıkarmak kimi zaman düşündüğünüzden çok daha fazla problem yaratabilir.

  Bu yüzden bir arkadaşınızı tamamen silmek yerine bu sıkıntıdan kurtulmanız için alternatiflerden yararlanabilirsiniz. Öncelikle görünürlük ayarlarını değiştirmek hem arkadaşlarınızla aranızda çıkabilecek problemleri önlemekte; hem de akıl sağlığınızı korumanız için size yardımcı olabilir.

  Yararlanabileceğiniz Diğer Alternatifler Şunlardır:
  *Gizlemek
  Sizi rahatsız edecek bir gönderiyle karşılaştığınızda ve haber akışınızda bu gönderiyi istemediğinizde bunu gizleyebilirsiniz. Bu işlemi yapmak oldukça kolay. Yapmanız gereken tek şey gönderinin sağ üst köşesindeki ok tuşuna tıklayıp gizleye basmak olacaktır. Ya da spam olarak işaretle ya da şikayet et fırsatlarından da yararlanabilirsiniz. Facebook size arkadaşlarınızın ne tür güncellemelerini görmek istediğinizi ayarlamanızı konusunda da yardımcı olmaktadır.

  *Haber Akışını Ayarlamak
  Ayarlardan zaman tüneli ve etiketleme ayarları bölümlerini seçerseniz Facebook size kısa ve kolay bir şekilde haber akışınızı kişiselleştirmeniz için yol gösterecektir. Bu şekilde son zamanlarda hangi arkadaş ya da ağlarla iletişim içinde olmadığınızı görebileceksiniz.

  *Gönderi Yapan Arkadaşları Ayarlamak
  Haber akışında bir arkadaşınızın gönderileri çokça yer alıyorsa ve bu sizi rahatsız ediyorsa tekrar gizleye basarak bu durumun önüne geçebilirsiniz. Bu şekilde gelecekte arkadaşınızın ne tür güncellemelerini görmek istediğinizi ayarlama fırsatını değerlendirebilirsiniz.

  *Kısıtlılar Listesine Eklemek
  Facebook’ta kısıtlılar ve tanıdıklar adında yer alan listelerde küçük şeyler için birini hemen arkadaşlıktan çıkarmak zorunda değilsiniz. Birini kısıtlılar listesine eklemeniz durumunda, o kişinin sadece genel güncellemelerini görebilirken; tanıdıklar bölümünden ise haber akışında kaç arkadaşınızı göreceğinizi limitleyebilirsiniz.

  Listeleri görmek ya da yeni bir liste yaratmak için ana sayfada yer alan soldaki menüden arkadaşlarınızı bulabilirsiniz. Arkadaş eklemek için ise elinizde bulunan listeler arasından seçimde bulunun ya da yeni bir liste oluşturun.

  *Kimlerin Göreceğini Ayarlamadan Paylaşım Yapmayın
  Bir paylaşım yapmak üzereyseniz ve bu paylaşımın bazı rahatsız edici reaksiyonlar alacağını düşünüyorsanız, belirli arkadaşlarınızın paylaşacağınız şeyi görmesini engelleyerek istenmeyen durum oluşumlarının önüne geçebilirsiniz. Durum güncellemesi yapacağınız zaman, güncellemenizi girip durum güncelleme kutusunun altında bulunan gönderme tuşunun yanındaki kutuya tıklayarak işlem gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde gönderinizin herkes tarafından görülmesini engelleyebilirsiniz.

  Bu şekilde kalp kırmadan istemediğiniz gönderilerden kurtulabilir ya da bazılarının görmesini istemediğiniz gönderileri onlar görmeden paylaşma fırsatından yararlanabilirsiniz. Böylelikle hem haber akışınız temizlenmiş olur hem de arkadaşlarınızla problem yaşamazsınız.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş