1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Facebook Cinsiyet Ayarları Değişiyor

Konu, 'İnternet' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  Tüm dünyanın en çok yararlandığı sosyal ağlar arasında yer alan Facebook’un en son yaptığı yenilikler arasında profilinizdeki cinsiyet seçeneğini istediğiniz şekilde özelleştirebileceğiniz yazmaktadır. Bu değişim LGBT aktivist grubuyla yakın olarak çalışmalarından sonra ortaya çıkmıştır. Bu özellik şimdilik sadece Amerika’da yaşayan insanlar için kullanılabilir durumdadır; fakat Facebook gelecekte bu özelliği diğer ülkelerde kullanılacaktır.

  Zaman Tünelinizdeki cinsiyet seçeneğini istediğiniz şekilde özelleştirmek, kadın ve erkek dışında üçüncü bir kategori olan “diğer” seçeneğini kullanabileceğiniz anlamına gelmektediyor. “Diğer”i seçtiğiniz zaman önünüze 10′a yakın cinsiyet tanımı çıkacak ve onlar arasından seçiminizi yapıp cinsiyetinizi özelleştirebileceksiniz. Bunun yanında, bu özellik size hangi zamirle hitap edilmesini istediğinizi de seçme şansı verecektir (erkek, kadın ya da nötr gibi ).

  Henüz bu özellik Türkiye’de kullanılır durumda olmasa bile çok pozitif ve umut verici bir adım olarak birçok kişinin dilinden düşmemektedir. Umarım en kısa zamanda Facebook bu özelliği diğer ülkeler için de geliştirebilir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş