1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Evlilikte İlk Gece Namazı Nasıl Kılınır?

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Evlilikte ilk gece namazına ilişkin okunması gereken dualar ve Zifaf gecesinde yani evliliğin ilk gecesinde kılınan namazın kılınışı hakkında kısa bilgiler.

  Damat, gelinin odasına girince, ikisi de nafile olarak, iki rekat namaz kılarlar. Daha sonra Damat bey gelin hanımın saçının önünden tutarak aşağıdaki duayı okur,
  " Allahümme bârik lî fî ehlî ve bârik lî ehlî fiyye, Allahümmerzuknî minhâ verzukhâ minnî Allahümmecma’beynenâ mâ cema’te fî hayrin ve ferrik beynenâ izâ ferrakte fî hayrin"

  İlk gece Namazı iki rekat kılınır aynı sabah Namazının sünneti gibi kılınır ve 1. Rekatında Fatiha Suresi ve Kafirun Suresi okunur ikinci rekatında ise Fatiha ve İhlas okunur.


  Hanımı ile birlikte olacağı zaman ise şu dua okunur;
  "Allahümme bismike estahleltü fercehâ ve bi emânetike ehaztühâ Allahümme femâ kadayte sey’en min rahmihâ fec’alhü bârren takiyyen, vez’alhü müslimen seviyyâ ve lâ tec’alhü müfsiden serîken lis-seytanî"

  Cinsel birliktelik esnasında eşler Allah'a sığınır ve şu duayı ederler.
  "Bismillâhi Allahümme cennibnâ-s-seytâne ve cennibi-s-seytâne mâ razaktenâ",

  Bu duanun anlamı şöyledir ;

  Allah'ım Şeytanı bizden ve bize verdiğin çocuktan uzak eyle, Bu dua sonrasında şayet çiftler çocuk sahibi olurlarsa, Allah'ın izni ile Şeytan o çocuğa zarar veremez.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş