1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Evlilik Yorgunluğununun Belirtileri Nelerdir

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında ATİYE tarafından paylaşıldı.

 1. A

  ATİYE Yeni Üye

  Pek çok çift her ne kadar adını bilmese de uzun yıllar süren evliliklerinin bir aşamasında evlilik yorgunlğunu yaşarlar. Uzmanlara göre evlillik yorgunluğununun belirtileri çok açık:


  [​IMG]
  ‘’Aşkım, sevgim bitti, artık heyecanım kalmadı’’ diyen pek çok kişi aslında evlilik yorgunluğunun pençesinde. Bu durumu kendi lehine çevirebilen ve evliliğini kurtarabilenler bir yana, çoğu kişinin de sırf bu cümleler yüzünden evliliğinin bittiği bilinen bir gerçek.

  Ekonomik ve fiziksel uyum, yaş uyumu, inanç uyumu ve cinsel uyum gibi benzerliklerin hiçbiri evlilik yorgunluğunu önlemede belirleyici değil. Çiftlerden biri çok zengin diğeri çok yoksul olabilir ya da biri genç diğeri yaşlı olabilir. Önemli olan konuşmada anlaşabilecek kadar eğitim uyumunun var olması.Eğer bu eğitim uyumu olmazsa uzun süren anlaşamamalardan sonra evlilik yorgunluğu ortaya çıkabiliyor.

  Bunun yanında Eşlerden her ikisinin de çalışıyor olması, evliliği yorgunluğa götüren nedenlerden biri.Özellikle kadın her iki görevini de yerine getirirken evliliğini ve aşkını ihmal edebiliyor.

  Evlilik yorgunluğuna kapılmamak için yapılacak tek şey insanın elindekilerinin kıymetini bilmesi. Sağlığınızın, ailenizin, çocuklarınızın, dostlarınızın değerini bilin.Ve her şeyden önemlisi elinizdekilerle yetinmesini bilin...
   
 2. S

  Sinel Yeni Üye

  Evlilik telaşından koşturup durmaktan tabiki dinlenmeye zaman kalmıyor otomatikmenvücut yorgun düşüyor.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş