1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Evlilik İle İlgili Çocuklarınızdan Öğrenecekleriniz

Konu, 'Evliliğe Hazırlık' kısmında Masal Perisi tarafından paylaşıldı.

 1. Masal Perisi

  Masal Perisi Yeni Üye

  Evlilik dikkatli davranılmadığı sürece birbirine zarar vermenin çok kolay gerçekleşebileceği bir kurumdur. Evliliğiniz boyunca öncelikle çocuklarınızdan paylaşmayı öğrenirsiniz. Kimi zaman sinirlendiğiniz zaman ya da karşınızdaki kişiye kırgın olduğunuz zaman paylaşmayı unutursunuz. İşte o anlarda çocuklarınıza bakın; emin olun çocuklarınız her eşyasını kardeşleri ve arkadaşları ile paylaşıyordur.

  Çocuklarınız oyuncaklarını dağıttığı zaman oynamadığı bir anı yakaladığınız zaman oyuncaklarını topla diye uyarıda bulunursunuz. Peki, ya siz? Etraftaki dağınıklarınızı topluyor musunuz?

  Çocuklar hatalarından dolayı büyüklere oranla özür dileme ve hatalarını kabul etme konusunda daha ılımlıdırlar. Siz de çocuklarınız gibi olun; hatalarınızı kabul edin.

  Eşinizi kıskandıracak yabancılarla konuşmayın:) Mesela hoş bayanlarla ve hoş erkeklerle asla konuşmayın.

  Çocuklar akıllarından geçen her şeyi hemen söylerler. Siz de öyle olun. Eşinize karşı dürüst olun; her an hissettiklerinizi ona söyleyin.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş