1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Evlilik Hazırlıklarında Önemli Konular

Konu, 'Evliliğe Hazırlık' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Evlilik hazırlığına başlarken en önemli kabul edilen konuları titiz çalışmalar neticesinde en başarılı şekilde tamamlayabilirsiniz. İşte size önemli ipuçları:


  *Evlilik teklifi:Evliliğe ilk adımı atmak için öncelikle evlilik teklifi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Evlilik teklifini erkekler romantik bir ortamda gerçekleştirerek başlayabilirsiniz.

  *Alyans:Düğün hazırlıkları esnasında alyans seçimi en çok dikkat edilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Hayatlarınızı birleştirmede bir sembol olan bu takı uzun süre kullanacağınız için en özelini seçmelisiniz. Renk ve model olarak değişikliğe uğrayan bu takı tercihini zevkinize ve eşiniz olacak kişinin zevkine en uygun şekilde gerçekleştirmelisiniz.

  *Söz töreni:Eş ruhunuzu bulduğunuza inanıyorsanız bunu ailenize açmalısınız. Ailelerinizi tanıştırdıktan sonra söz töreni ile başlayan süreci nişan, nikah ve düğün töreni ile devam ettirmelisiniz.

  *Nişan töreni:Genelde kız evinde yapılan bu tören kimi zaman özel mekan kiralamaları ile gerçekleştirilebilmektedir. Aile büyükleri tarafından takılan yüzüklerle nişan merasimi tamamlanır.

  *Kına gecesi: Bu gece genel olarak düğünden bir gün önce gerçekleştirilmektedir. Düğün öncesi çok yorgun düşmek istemiyorsanız bu geceyi iki gün öncede gerçekleştirme tercihinde bulunabilirsiniz. Kınanın başlayacağını kız evine asılan bayraktan anlayabilirsiniz.

  *Fotoğraf ve kamera çekimi: Nikah günü ve düğün günü için özel anlarınızı kareleyecek olan fotoğrafçı seçiminizi yaklaşık bir hafta önce gerçekleştirmelisiniz. Düğün albümü örneklerini inceleyebilir; kendi düğün fotoğraflarınız için albüm tercihinizi bir an önce gerçekleştirebilirsiniz.

  *Müzik organizasyonu: Düğün ve nikah törenlerinin en önemli organizasyonlarından biri de müzik organizasyonudur. Düğün gecelerinin en eğlenceli organizasyonu olarak bilinen müzik organizasyonu düğünlerin vazgeçilmezidir.

  *Düğün dansı: Düğün törenlerinin en unutulmaz dansıdır. Düğün dansını en iyi şekilde yapmak için düğünden bir süre önce edeceğiniz dansta ders alma tercihinde bulunabilirsiniz.

  *Düğün yemeği firmaları: Kusursuz bir organizasyon istiyorsanız düğün yemeği veren firmalardan herhangi biri ile anlaşmaya varabilirsiniz. Öncelikle yemekli mi yoksa kokteyli mi organizasyon gerçekleştirmek istediğiniz konusuna karar vermelisiniz.

  *Balayı: Balayı yeri seçiminizi ikinizin de zevkine uygun mekanlarda, otellerde gerçekleştirme tercihinde bulunabilirsiniz.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Evlilik hazırlıkları çok keyifli bir süreç ama bir o kadar da stresli
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş