1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Evlenmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Konu, 'Evliliğe Hazırlık' kısmında denizkızı tarafından paylaşıldı.

 1. denizkızı

  denizkızı Yeni Üye

  Hayatımız boyunca aldığımız en önemli kararlar arasında evlilik kararımız yer alır. Her şeyden önce verdiğimiz kararın doğru olup olmadığı konusunda enine boyuna mantığımızla düşünmemiz gerekir.

  *Yemek yapmayı bilmiyorsanız bir kursa giderek öğrenebilirsiniz. Hayatınız boyunca ne siz ne de eşiniz donmuş yemeklerle beslenemezsiniz öyle değil mi?

  *Eviniz sizin yaşam alanınız olacak. Evlenmeden önce oturacağınız evin kira mı olacağı yoksa satın mı alacağınız konusunu karara bağlayın. İçine alacağınız eşyaların neler olacağı eşyalar için ne kadar bir bütçe ayırabileceğiniz, bu bütçeyi nasıl karşılayacağınız - kredi mi çekeceksiniz, kredi kartına taksit mi yapacaksınız, biriktirdikçe mi ödeyeceksiniz- konusunda karar birliğine varın.
  evlilik-109-1.jpg
  *İlişkinizde yolunda gitmeyen şeyler varsa evlenmeden önce bu konuları eşinizle konuşmalısınız. Mesela eşiniz telefonda ya da bilgisayarda çok vakit geçiriyorsa, size saygı duymuyorsa, yaptıkları hakkında hep sonradan bilgi ediniyorsanız bu konuları eşinizle konuşup çözüme kavuşturduktan sonra evet demelisiniz.

  *Eşiniz çalışıyorsa mali konularda onunla konuşmadan asla evlenmeyin.

  *Sadece çocuk sahibi olmak için evlenmeyin. Bu karar çok ciddi bir karardır; çocuk konusu ise eşinizle beraber vereceğiniz bir karardır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş