1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Evinizi Bebek İçin Daha Güvenilir Hale Nasıl Getirirsiniz?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında hayal perisi tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hayal perisi Yeni Üye

  Ev dekorasyonlarınızda bebeğinizi düşünerek birtakım dekor değişiklikleri yapmak hem bebeğiniz hem de kendiniz açısından önem arz eden konular arasında yer almaktadır. Bebeğiniz için neyin güvenilir olduğunu tespit etmek için onun gözü ile etrafa bakmanız yeterli olacaktır. Hemen dört ayak üstünde durun ve evinizde güvenlik sorunu yaratabilecek değişimleri yapmaya başlayın.

  *Zehirlenme probleminin önüne geçmek için genel olarak mutfak ve banyo dolap altlarında bulunan bütün temizlik ürünlerini üst raflara taşımalısınız.

  *Evinizde bulunan gizli ve kokusuz dumanlara karşı evinize duman dedektörleri taktırabilirsiniz. Öncelikle sigarayı bırakmalı; evinizde ve arabanızda sigara içmek isteyenleri sıklıkla uyarmalısınız.

  *İple boğulmayı önlemek için stor perde ya da elektrik kablolarından sarkan ipleri üst kısımlara mandallayın ve sabit durduğundan emin olun.

  *Bütün prizlerin üstelerini kapatın ve ampul duylarının hepsine ampül takın.

  *Suda boğulmaya karşı bebeğinizi küvette asla yalnız bırakmayın. Tuvaletinizin üstüne mutlaka bir klozet kapağı kilidi taktırın.

  *Ocak düğmelerine ve banyo- tuvalet musluklarına koruyucu taktırın.

  *Düşme ve merdiven kazalarının önüne geçmek amacı ile bebeğiniz emeklemeye ya da yürümeye başladığında bir gözünüz onun üzerinde olsun.

  *Karyola kazalarına karşı da bebeğiniz karyola üzerine çıktığında mutlaka gözünüz onun üstünde olsun.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş