1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Evinizdeki Alerji Noktalarını Biliyor Musunuz?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizfeneri Yeni Üye

  Ev içi alerjileriniz varsa küf, hayvan döküntüsü ve toz kırıntılarının nerelere döküldüğü konusunda bilgi edinebilirsiniz. Bunun için öncelikle saksı içlerini kontrol ederek işe başlayabilirsiniz. Saksılarınızdaki bu belirtileri engellemek adına bitkilerin ölü yapraklarını temizleyin, saksınızın altına tabak koyun ve bitkiye fazla su vermemeye özen gösterin.

  Evcil hayvan besliyorsanız hayvanın gezdiği odalara daha çok dikkat edin. Evcil hayvan besleyenlerin belli odalara girmemelerine özen gösterilmeli, ev sık sık temizlenerek gerekli önlem alınmaya çalışılmalıdır.

  Halılar ve kilimler çok toz tutmaktadır. Halı ve kilimlerinizin üzerinde istemediğiniz alerjik etkileri görmek istemiyorsanız HEPA filtreli elektrik süpürgesi kullanmanız önerilmektedir.

  Kitaplarınızın arasındaki tozlarda keneler için ortam hazırlayabilmektedir. Bu nedenle kitaplarınızı sakladığınız alanları sık sık temizleyin.

  İçi malzemelerle doldurulmuş mobilyalarınızın arasında da alerjiye sebep olabilecek etkenler bulunabilmektedir. Bu nedenle bu duruma dikkat edilmelidir.

  Toz keneleri için ölü deri parçalarının sıklıkla bırakıldığı yatak örtülerimizin temizliğine de son derece özen gösterilmelidir.

  Peluş oyuncaklarda da toz kene çok bulunmaktadır; çocuğunuz için yıkanabilir oyuncak alarak toza karşı çocuklarınızı koruyabilirsiniz.

  Banyolar sık sık havalandırılmalı ve fayanslar kurulanmalıdır. Aksi taktirde buraya yerleşen spor bakterilerle uğraşırken alerjinizi tetikleyici durumların oluşumuna sebep olabilirsiniz.

  Mutfaklarınızda yer alabilecek eski küflü besinleri de mümkün olduğunca mutfağınızdan kısa sürede uzaklaştırın.

  Klimalarınızı dezenfekte etmeyi de asla unutmayın.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş