1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Evdeki Malzemelerle Geri Dönüşüm Çalışmaları

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Çocukluğumuzu hatırlayalım, hani vita yada evet yağ kutularından çiçeklik saksı yaptığımız günler, çay kutularından kumbara, şekerlik, tuzluk yaptığımız o günler.. Eskiden her kullanılan eşyadan bir başka eşyaya dönüşüm yapılırdı, o zamanlar eşyanın kıymeti bilinirdi.
  [​IMG]
  Öncelikle geçmişten örnek vererek eskimiş, yırtılmış elbiseleri bir araya getirerek yeni bir giysi yapabilir, yada bunları yamayarak sofra bezi, cam bezi, toz bezi yada yer silme bezi olarak kullanabilirsiniz. Bir başka geri dönüşüm çocukların giysilerinde olabilir, ancak tavsiyemiz çocuk giysilerini ya olmayan birilerine veriniz yada naftalinleyip saklayabilir ve diğer çocuğunuza kullanabilirsiniz.

  Genelde kravatlar eskimez çok uzun süre kullanılır, şayet kullanmadığımız kravatları diğerleri birleştirilip, dikiş makinesinde dikebilirsiniz bu şekilde kendinize çok farklı bir etek yapabilirsiniz.

  Tabi hayal gücü ve el becerinize göre evinizde bulunan kavanozlardan şık mumluklar yapmanız da mümkündür. Kavanozları boyayarak süsleyebilir ve elde edeceğiniz bu mumluklar la evinizin farklı köşelerini süsleyebilirsiniz.

  Günümüzde bir çok modern kapak, şişe mevcut bunların bir takımını baharatlık olarak kullanmanız da mümkün, su şişesi olarak pastörize süt şişelerini kullanabilir, yoğurt kaplarını kısa süreli saklama kapı veya çiçeklik olarak değerlendirebilirsiniz.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş