1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Evdeki Karıncalar Nasıl Yok Edilir ?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Evinizi, Mutfağınızı, banyonuzu basan karıncalardan kurtulma yolları.

  Evinizde gördüğünüz karıncalar gitgide çoğalmaya ve evinizin her yayına doğru gezmeye başlarlar. Karıncaların girdiğini gördüğünüz yerlere tarçın dökerek onları caydırabilirsiniz. Gene karıncaları ve sivrisinekleri caydırmak için fesleğen çiçeği koyabilirsiniz. Fesleğen çiçeğinin kokusu sivrisinekleri ve karıncaların sevmediği bir kokudur.

  Karıncaları geçiş yollarına pudra ( bebek pudrası ) da dökebilirsiniz.Pudranın üzerinden geçen karıncalar geçerken bıraktıkları kokuları kaybederler. Bu şekilde eve dönüş yollarınıda kaybetmiş olurlar. Böylece karıncalar birbirlerini takip edemeyerek teker teker yok olurlar.

  Diğer bi yöntem ise sirke ile bulaşık suyunu , su ile karıştırarak karıncaların giriş yaptığı yerlere dökmektir. Bu yöntemde etkilidir.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Karınca tozu var geçenlerde market de gördüm çok iyi bir çözüm gibi me geldi
   
 3. K

  Kanakan Misafir

  en iyi çözüm denenmiştir raid karınca yemi yuvanın yanına koyuyorsunuz karıncalar girmekte ısrarcı davranıyorsa beyaz plastik i kesiniz ve içinde fıstık ezmesi gibi bir malzeme var onu parça parça dagıtınız karıncaların yuvasına götürmesiyle kraliçe karıncanın ölümüyle sayıda azalmalarla beraber bir süre sonra kökten yuva ölür.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş