1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Evde Yararlanabileceğiniz Pratik Bilgiler

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizfeneri Yeni Üye

  Evde başımıza birtakım aksilikler gelebilmektedir. Bu aksiliklerle mücadele ederken yararlanabileceğimiz birtakım pratik bilgiler bulunmaktadır. Çiçeklerin bozulması, koltukların tozunu alma, güvelerden kurtulma, tahta kapı- çerçeve temizleme işlemi, paslı eşyalar, kahve dökülmesi, paslı eşyalarla mücadele gibi sorunlarla karşılaştığımız zaman neler yapabileceğiniz konusunda sizleri bilgilendirmem istemez misiniz?

  *Çoğu zaman çiçeklerimiz bozulduğu zaman rahatsızlık duyarız ama eşimizin sigara küllerini çiçek saksısına dökmesini istemeyiz. Çiçek diplerine dökülen sigara küllerinin böcekleri öldürdüğünü biliyor muydunuz?
  *Koltuklarınızın tozunu alırken nemli bir bezden yararlanmaya ne dersiniz? Koltuklarınızın tozunu alırken koltuğa sopa ile vurduğunuz zaman havalanan toz yerine nemli bezin tozlarını tuttuğunu bilmek evinizin tozlanmaması amacı ile sizlerin bu yöntemden yararlanmak isteyeceğinizi sağlayacaktır.
  *Evlerinizde tahta kapılar varsa ve bu kapılar beyaz renkli ise el lekesi gibi lekelenmelerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu lekelenmelerle karşı karşıya kalmanız durumunda bir patatesi ikiye bölerek lekeleri sürterek çıkarabileceğiniz gibi aynı zamanda 2 yemek kaşığı çayı kaynar su içine atarak bu su ile lekeleri silerek de kesin çözüm sağlayabilirsiniz.
  *Evinizde makas ve bıçaklar arasında paslı olanlar varsa bunları gaz batırılmış bez ile çıkarabileceğinizi biliyor muydunuz?
  *üzerinize kahve mi döküldü? Ya da bir aksilik oldu halıya mı kahve döküldü? Bu lekeyi soğuk su ile ıslatarak birkaç damla gliserin damlatın ve çitileyin. Gerisini düşünmeyin. Leke kısa sürede çıkacaktır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş