1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Evde Sabun Nasıl Yapılır?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Son zamanlarda piyasadaki kimyasal maddelerin zararları bir çoğumuzu etkilemiş görünüyor, artık işi Evdeki malzemelerle sabun nasıl yapılır? diyecek kıvama gelindi. Evet evde sabun yapmak için neler gerekli bunları anlatarak kendi sabunumuzu kendimiz yapacağız.

  Ev Sabununun Yapılışı İçin Gerekli Olan Malzemeler:

  Orjinal Zeytinyağı, meşe külü, kil, kaya tuzu ile sabunumuz yapılacaktır. Şayet zeytinyağı yoksa bunun yerine defne yağı da kullanılabilir. Fabrikasyon yapılan sabunların yapımında genelde hayvansal yağlar kullanılır.. Hayvansal yağlarda daha fazla köpürme olduğundan tercih ediliyor.
  [​IMG]
  Öncelikle zeytinyağı iyice kaynatılır başka bir kapta dinlendirilmiş kil suyu ve meşe külü karışımı hazırlanır. Kil suyu ve meşe külü de kaynatılmış ve dinlendirilmiş olmasına dikkat ediniz. Daha sonra malzemelerin hepsi bir yerde toplanır ve puding kıvamına geldikten sonra; içerisine kaya tuzu ilave edilir. Kazanın üzerine çıkan parçalar bir yere alınır. Birkaç hafta bekletildikten sonra; istenilen şekillerde kesilebilir ve sabununuz kullanılır.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş