1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Evde Kolay ve Pratik Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

Konu, 'Güzellik ve Sağlıklı Bakım Önerileri' kısmında Küçük Tırtıl tarafından paylaşıldı.

 1. Küçük Tırtıl

  Küçük Tırtıl Yeni Üye

  Bayanların en çok özen gösterdikleri konulardan bir tanesi de kirpiklerine verdikleri önemdir. Bayanlar yüz güzelliklerini ön plana çıkarmak amacıyla kirpiklerine en doğru şekilde bakan bayanlar bir de amkyaj yaptılar mı keyiflerine diyecek yoktur.

  Kirpiklerinizin dökülmemesi ve fazla hassaslaşıp zayıflamaması için gözünüzü fazla kaşımamalısınız.

  Kirpiklerinizin kıvır kıvır görünmesi için kirpik kıvırıcı kullanıyorsanız bu alışkanlığınızdan vazgeçmelisiniz; çünkü bu alet kirpiklerin kırılıp dökülmesine neden olmaktadır.

  Eskimiş rimelleri kullanmamalısınız ve gece yatmadan önce mutlaka makyajınızı temizlemelisiniz. Özellilkle rimelinizi temizlemeden yatarsanız kirpiklerinizin sabaha kadar hava almasının önüne geçmiş olursunuz. Bu durumda kirpikleriniz güçsüzleşiyor, sağlıksız kalıyor ve daha çabuk dökülüyor.

  Kirpik bakımı için geceleri yatmadan önce yüzünüzü yıkamalı ve kirpiklerinize vazelin sürmelisiniz. Vazelin kirpiklerde besleyici etkisi yaratarak hızlı kirpik uzamasına rehberlik etmektedir. Kirpik besleyici saydam rimellerde besleyici açısından yararlanılabilir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş