1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Evde Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Konu, 'Gebelik' kısmında Bal Arısı tarafından paylaşıldı.

 1. B

  Bal Arısı Yeni Üye

  Testi adet gecikmenizden önce yapmanız fayda sağlamaz. Gebeliğin testte görülebilmesi için temel koşul adet gecikmesinin üzerinden en az 4- 5 günlük bir sürenin geçmesidir.

  İdrar testinizin paketinde çıkan uygulama kılavuzunu mutlaka okumanız gerekmektedir. Çünkü test yapımı markaya göre farklılık gösterebilmektedir.

  Temiz ve kuru bir bardağa idrar yapılmalıdır. Bardak plastik ya da cam olabilir. Gebelik testi düz bir yere konmalı; üzerine iki damla kadar idrar damlatılmalıdır. Testin üzerinde işaret ile gösterilen kısma birkaç damla idrar damlatmanız yeterli olacaktır. Sonucun çıkacağı yere asla idrar damlatılmamalıdır.

  İdrarı damlattıktan sonra 2- 5 dakika arası beklemeli ve ardından sonucu görebilirsiniz. Sonuç okuma bölümünde tek çizgi olduğu zaman gebelik henüz yok demektir. Çift çizgi varsa gebelik vardır. Kimi zaman çizginin bir tanesinde çok soluk bir çizgi belirir; bu durumda da gebeliğin çok yeni olabileceği sonucunu çıkarabilirsiniz. Hiç çizgi olmaması durumunda da testin geçersizlik durumu söz konusudur.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş