1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Etkileyici Olmak İçin Vücüt Dilinizi Kullanın

Konu, 'Güzellik ve Sağlıklı Bakım Önerileri' kısmında lara tarafından paylaşıldı.

 1. l

  lara Yeni Üye

  Etkileyici Olmak İçin beden dilinizi kullanım
  Etkileyici Olmak İçin Vücüt Dilinizi Kullanın
  Etkileyici Olmak için beden dilinizi doğru kullanmalısınız.

  [​IMG]


  Aşk'ta kazanmak istiyorsanız girişken olmalısınız. Karşı cinsle iletişim kurmaktan çekinmeyin. Bu arada unutmamalısınız ki etkili iletişim için en az sözcükler kadar önemli olan bir diğer etken de vücut dilidir. Hatta kimi zaman sözlere gerek kalmadan hareketlerinizle ne demek istediğinizi kolayca anlatabilirsiniz.
  Gülümseyin: Sıcak bir gülümseme karşınızdaki kişiyle ilgilendiğinizi gösteren en önemli işarettir. Asık suratlı olmanız onu önemsemediğiniz ya da sizin soğuk biri olduğunuz şeklinde yorumlanabilir.Yeni bir ilişkiye hazır olduğunuzu bilmesini istiyorsanız gülümsemeyi yüzünüzden eksik etmeyin. Onu hayatınıza bu şekilde davet edebilirsiniz.
  [​IMG]

  Onaylayın: Sohbet esnasında onunla aynı fikirde olduğunuzu dile getirmekten çekinmeyin. Ama bunu sadece sözlerinizle değil vücut dilinizle de yapın. Başınızla ya da ses tonunuzla onu onayladığınızı hissettirebilirsiniz. Yumuşak ve nazik olun. Bu tavrınız onu cesaretlendirecektir.
  [​IMG]

  Rahat olun: Kollarınızı bağlayarak ya da ellerinizi birleştirerek durmanız sizin iletişime kapalı olduğunuzu gösterir. Karşı cinsle konuşurken kendinizi savunmanız gereken bir durumda olmadığınızı ve bu yüzden kasılmamanız gerektiğini unutmayın. Gardınızı almanıza hiç gerek yok, rahat olun biraz. Bedeninizin genel duruşu onunla sohbet etmekten hoşlandığınızı anlatmalı.
  [​IMG]
  Dokunun: Dokunmak ilginin bir ifadesidir. Eğer karşınızdaki kişiye sıcaklığınızı hissettirmek istiyorsanız tokalaşırken sol elinizi onun sağ elinin üstüne koyun. Ya da koluna hafifçe dokunabilir, sırtını nazikçe okşayabilir ve sarılabilirsiniz de. Bu duygusal açıdan yakınlaşmaya açık olduğunuzu gösterir.

  Göz teması kurun: Gözler insan vücudunun en anlamlı ve etkileyici bölümüdür. Karşınızdaki kişiyle göz teması kurarak onunla ilgilendiğinizi çok güçlü bir şekilde anlatabilirsiniz. İlk izlenim açısından da oldukça başarılı bir adımdır. Özellikle kalabalık bir ortamda beğendiğiniz kişiyle göz teması kurarak Buradaki her şeyden çok seninle ilgileniyorum' diyebilirsiniz. Ancak sohbet esnasında zamanlamayı iyi yapmalısınız. Göz temasını daha çok onu dinlerken kurmaya çalışın. Ve çok uzun süreli olmamasına dikkat edin.
   
 2. A

  Abdullah Yeni Üye

  Çok saçma deyil mi sizce....
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş