1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Etkileyici Bir Konuşma İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Küçük Tırtıl tarafından paylaşıldı.

 1. Küçük Tırtıl

  Küçük Tırtıl Yeni Üye

  Karşınızdaki kişi ile yapacağınız konuşmanın onu etkileme derecesi kariyeriniz ve iş hayatınızdaki başarı açısından önem arz eden durumlar çerçevesinde yer almaktadır.

  *Konuşmaya başlayacağınız an dikkat edeceğiniz en önemli nokta konuşma esnasında karşınızdaki kişileri etkileyecek ve konuya hakim olduğunuzu belirtecek bir konuşmadır. Konuya hakimliğiniz karşınızdaki kişileri etkilemenin en kolay yolları arasında yer almaktadır.

  *Konuşma öncesi ortamı yumuşatmalısınız. Konuşma ile ilgili günlük hayattan örnekler verebilir; konuyu komik esprili hikayelerle renklendirebilirsiniz. Çoğu kişi hazır metin konuşmalarındann nefret eder.

  *Konuşma öncesi gerginliğinizi ve stresinizi atmak için derin bir nefes almalısınız. Konuşma öncesi çikolata yemelisiniz. Çikolata stresinizi aldığı gibi sizi gevşetici özelliğe sahiptir.

  *Konuşma esnasında sadece bir kişide odaklanmak yerine başka kişilerle de iletişim kurmayı denemelisiniz.

  *Konuşma esnasında görselliğe önem vermelisiniz.

  *Konuşma yapacağınız ortama erkenden gelip ortamda herhangi bir aksilik oluşumuna neden olacak durum oluşumlarının önüne geçmelisiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş