1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Etkileyici Ayetler Hangileridir?

Konu, 'Ayet, Dua ve Hadis' kısmında efgenia tarafından paylaşıldı.

 1. e

  efgenia Yeni Üye

  Etkileyici ayetlere örnekler,
  Etkileyici ayetlerden bir kaçını sizler için seçtik.  1. Şüphesiz Ben, erkek olsun, kadın olsun, sizden bir işte bulunanın işini boşa çıkarmam. Sizin kiminiz kiminizdendir. İşte, hicret edenlerin, yurtlarından sürülüp-çıkarılanların ve yolumda işkence görenlerin, çarpışıp öldürülenlerin, mutlaka kötülüklerini örteceğim ve onları, altlarından ırmaklar akan cennetlere sokacağım. (Bu,) Allah katından bir karşılık (sevap)tır. (O) Allah, karşılığın (sevabın) en güzeli O'nun katındadır. (Al-i İmran Suresi, 195)

  2. nisa suresi 41. ayet:
  her ümmetten birer şahit, onların üzerine de habibim seni bir şahit olarak gönderdiğimiz zaman onların hali nice olacaktır.


  3. Duha Suresi
  kuşluk vaktine Ve sükûna erdiğinde geceye yemin olsun ki
  Rabbin seni ne terketti ne de sana darıldı

  4. ahzab/53. ey iman edenler! siz zamanını gözetlemeksizin, bir yemeğe davet edilmedikçe, peygamber'in evlerine girmeyin. ancak davet edildiğiniz vakit girin. yemeği yediğinizde hemen dağılın, sohbete dalmayın. çünkü bu hareketiniz peygamber'i üzmekte, fakat o (size bunu söylemekten) utanmaktadır. ama allah, hakkı söylemekten çekinmez. peygamber'in hanımlarından bir şey istediğiniz zaman perde arkasından isteyin. bu, hem sizin kalpleriniz, hem de onların kalpleri için daha temiz bir davranıştır. sizin allah'ın resûlünü üzmeniz ve kendisinden sonra onun hanımlarını nikâhlamanız asla caiz olamaz. çünkü bu, allah katında büyük (bir günah) tır.


  5. ahzab/53. ey iman edenler! siz zamanını gözetlemeksizin, bir yemeğe davet edilmedikçe, peygamber'in evlerine girmeyin. ancak davet edildiğiniz vakit girin. yemeği yediğinizde hemen dağılın, sohbete dalmayın. çünkü bu hareketiniz peygamber'i üzmekte, fakat o (size bunu söylemekten) utanmaktadır. ama allah, hakkı söylemekten çekinmez. peygamber'in hanımlarından bir şey istediğiniz zaman perde arkasından isteyin. bu, hem sizin kalpleriniz, hem de onların kalpleri için daha temiz bir davranıştır. sizin allah'ın resûlünü üzmeniz ve kendisinden sonra onun hanımlarını nikâhlamanız asla caiz olamaz. çünkü bu, allah katında büyük (bir günah) tır.

  Kuran-ı Kerim baştan sona etkileyecidir. Okuyun huzur bulun.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Kuran-ı Kerim baştan sona etkileyicidir, Her kelimesi her harif ayrı bir lezzet ve tattır. Allah (c.c) Kuranı iyi anlamayı ve tatbik etmeyi nasip eylesin.
   
 3. Şaban

  Şaban Yeni Üye

  nisa suresi 41. ayet:
  her ümmetten birer şahit, onların üzerine de habibim seni bir şahit olarak gönderdiğimiz zaman onların hali nice olacaktır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş