1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Eski Türklerde Okçuluk Tarihi

Konu, 'Türk ve Dünya Tarihi' kısmında Ruhsar tarafından paylaşıldı.

 1. R

  Ruhsar Yeni Üye

  Muhteşem tarihimizde bundan çok eskilerde yaşamış, eski Türklerde okçuluk ve Türk okçuluğunun önemi hakkında kısa bilgiler vereceğimiz konu.

  Türk Okçuluk Tarihi

  Türklerin ata sporu olan okçuluk, yüzyıllar boyunca bu geleneksel özelliğini muhafaza etmiş, gerek tarihimizde, gerekse İslam tarihinde özel bir yere sahip olmuştur.

  Türk tarihinin Orta Asya ya uzanan derinliklerinde, önceleri bir savaş aracı olarak kullanılan ok ve yay, ateşli silahların keşfinden sonra, giderek bir spor dalı olarak kültürümüz içindeki yerini almıştır.

  Tarihsel belgeler incelendiğinde, Türklerde okçuluğun MÖ 5000 yıllarında başladığı ve okçuluk ile ilgili ilk kuralların Oğuzlar ile gerçekleştiği görülür.

  Oğuzlar ın Müslümanlığı kabulünden sonra ise daha da gelişen okçuluk, en parlak devrini Osmanlı Devleti zamanında yaşamıştır.
   
 2. N

  Nida Yeni Üye

  Okçuluk sporunun tarihi çok eskilere dayanıyormuş
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

  Bu spor dalında gerek genlerimizden gerekse hissiyatımıza dayanarak çok başarılı olmamız gerekiyor, düşünün ki bir alanda atalarınız en iyi siz gerisiniz..
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş