1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

erkeklerin ve bayanların namaz kılarkenki farkları ve benzerlikleri ?

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında Ziyaretci tarafından paylaşıldı.

 1. Z

  Ziyaretci Misafir

  erkeklerin ve bayanların namaz kılarkenki farkları ve benzerlikleri ?


  ÖDEV İÇİN BİLGİ İSTİYORUM
   
 2. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Namaz kılarken bayanlar ile erkekler bazı noktalarda farklılık gösterirler. Erkekler ellerini kulak memelerine kaldırarak tekbir alırlar. Kadınlar ellerini göğüs hizasında birleştirirler.
  Erkekler ve kadınların namazda ki farklılıklardan biri de rükudadır. Erkekler rükûda tam eğilirken, kadınlar biraz daha az eğilirler.diğer bir farklılıkta secdedir.Erkekler secdede iken dirseklerini yerden uzak tutup karın bölgesinden uzaklaştırırken, kadınlar dirseklerini yere yatırıp karın bölgesine doğru çekerler. Son oturuşta ise erkekler sağ ayak parmaklarını büküp, sol ayağının üzerine otururken, kadınlar iki ayağının da yana alıp kalça üzerine otururlar.
   
 3. M

  Misafir Misafir

  erkekler elerini kulak arkasına koyuyorlar kadınlar göğüs mesafesine koyar. erkekler ellerini bağlayıp biraz alta koyarlar kadınlar göğüs mesafeine koyar erkekler eğilirken çokk eğilir kadınlar biraz eğilir ...:cool::rolleyes::p:eek::):D
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş