1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Erkeklere Cilt Bakım Önerileri

Konu, 'Güzellik ve Sağlıklı Bakım Önerileri' kısmında Küçük Tırtıl tarafından paylaşıldı.

  1. Küçük Tırtıl

    Küçük Tırtıl Yeni Üye

    Erkeklerde artık sadece traş ve saç kesimi ile cilt bakımı ile yetinmemektedirler. Erkeklerin özellikle traş sonrası bakıma ihtiyaçları vardır. Traş yüzdeki yağ parçacıklarının doğal olmayan yollarla dışarı atılmasına yol açmaktadır. Kaybı karşılamak zorunda kalan cilt özellikle üst tabakadaki yenileme işlemini %30 oranında arttırmaktadır. Hücrelerde yenileme işlemi meydana geldikçe ciltte hassasiyet oranında artış meydana gelmektedir. Hücre yenilemesinin su kaybına yol açıyor olması ciltte gerilme ve kesik bölgelerde mikrop kapma işleminin çok olmasına neden olmaktadır. Alkol içerikli traş bakım ürünleri de ciltte daha çok tahrişe ve sert görünüme sebep olmaktadır.

    Traş sonrasında cildinizin kaybettiği yağ ya da suyu telafi etmek istiyorsanız losyon ve jel kullanımı tercihinde bulunmanız akıllıca bir tercih olacaktır. Traş olmak için kozmetik ürün satışı yapılan yerlerden köpük, jel ya da kayganlaştırıcı gibi ürün seçimleri ile traşı daha kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Cildinizi nemlendirecek ürünü de traş sonrası önerilen ürün listesinde bulup alarak kendiniz için en güzel cilt bakımını kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
     
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş