1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Erkekler Neden Kirli Sakal Bırakır?

Konu, 'Moda & Trend' kısmında Mavi tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Mavi Sağlık Ekibi

  Erkekler Neden Kirli Sakal Bırakır?
  Erkeklerde kirli saka modası

  Erkekler Neden Kirli Sakal Bırakır hiç merak ettinimizmi, en çok kirli sakal hangi yüze yakışır.
  [​IMG]

  Yapılan araştırmalara göre kadınların kirli sakallı erkekleri daha çekici bulduğu sonucuna varıldı. Yaşları 18 ile 44 arasında değişen İngiliz kadınları üzerinde yapılan araştırmada George Clooney ve Brad Pitt'in traşlı, 'parlak' görünümlerinden çok, 'kıllı' hallerinin daha çok sevildiği ortaya çıktı.

  Buna göre kadınlar, traşsız erkeklerin hem aşkta, hem evlilikte hem de sekste daha cazip buluyor. Erkeği olduğundan daha olgun ve baskın gösteren bu görünüm, maskulen bir erkeği de gözler önüne seriyor. Kadının erkeğe olan güveni de yine kirli sakala bağlı olarak gösteriliyor.

  Araştırmada 15 erkeğin farklı hallerini gösteren fotoğraflar kullanıldı.. 5 aşamadan geçen erkeklerin fotoğraflarında, traşsız, 3-4 günlük sakallı, çok sakallı, kısa bıyıklı, uzun bıyıklı halleri kadınlara gösterildi.

  76 kadının incelediği fotoğrafların üzerlerinde bıraktığı etki araştırıldı. Çekiciliğin, olgunluğun, baskınlığın dereceleri fotoğraflara göre saptanarak, kirli sakallı erkeklerin kadınlara cazip geldiği sonucuna varıldı.

  Erkekte 'kıllı' olmanın erkeksiliği gösterdiği yönünde birçok kere yazılıp çizilmiş ve araştırmalar yapılmış olsa da, son veriler de işte yine bunu doğruluyor. Ve zafer 'kirli sakal'ın oluyor.
   
 2. a

  ahuu Yeni Üye

  Sakal erkeğe olgunluk katar, şahsen benim yüzümde bir tane tüy yokken partneriminde yüzünde benim gibi kız gibi yani olması bana itici gelir. Erkek sakallı olur kirli kirsiz farketmez :)
   
 3. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Kirli sakalı bazen beyler yakıştığı için bazende tembellikten bırakabiliyor :)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş