1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Eric Bana biyografi-Eric Bana kimdir?

Konu, 'Dünya'dan Biyografiler' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  ERIC BANA  9 Ağustos 1968'de doğan Hirvat ve Alman kökenli Eric Bana gösteri dünyasına 1991 yılında Melbourne'da bir lokal barda stand-up gösterileri ile başladı. 1993 yılında Avustralya'nın en çok izlenen komedi programı "Full Frontal" da rol teklif edildigi zaman bu ilk büyük çıkısının başlangıcı oldu. 1996 yılında kendi yazdığı ve oynadığı komedi programı ile izlenme rekorları kırdı.  Komedi türünde başarısını kanıtladıktan sonra bu yolda devam edecek gibi görünüyordu. Artık kendi adıyla anılan bir haftalık komedi şovu vardı ve izlenme oranları oldukça yükseliyordu. Çesitli filmler ile kariyeri devam ederken "Chopper" adlı Avustralya'nın en azılı suçlularından birini canlandırmak için fazlasıyla kilo aldı ve kafasını kazıttı. Rolü için oldukça detaylı arastırma yaptı ve ortaya çıkardığı performans ile Avustralya'da büyük ilgi yaratarak seyircileri ikiye böldü.

  Neredeyse karakterin kendisinden çok daha fazla gerçekçi bir performans çıkardı. Karşılığında Avustralya Film Enstitüsünden "En Iyi Aktör" ödülünü kazandı. Filmin uluslararası gösteriminden sonra yönetmen Ridley Scott "Black Hawk Down" filmi için kendisine hiç düşünmeden rol verdi. Ang Lee ise kendisini çoktan "Hulk" için gözüne kestirmişti. Tüm dünyada ise "Troy" ile A listesi aktörler arasına girmeyi başardı.

  Elinde bir gümüş ve bir altın yüzük taşıyor. Biri alyansı digeri ise eşinin kendisine hediye ettiği ve içine Italyanca "coraggio" (cesaret) yazılmış bir yüzük.  * Sam Elliot ve Nick Nolte en sevdiği aktörler.

  * Gerçek ismi Eric Bananovich.

  * 1997'den bu yana Rebecca Gleeson ile evli ve iki çocukları bulunuyor. Anthony adında kendisinden üç yaş küçük kardeşi bankacılıkla ilgileniyor.

  * Gelecek James Bond için adı telaffuz ediliyor. Rakipleri arasında vatandaşı Hugh Jackman da yer alıyor.

  * Hayatında hiç oyunculuk dersi almadı.

  * Chopper'daki rolü için dört hafta boyunca eline geçen herşeyi yediğini söylüyor. Film için yaklaşık 20 kilo almıştı.  "Brad ve benim dövüs sahnelerimizde dublör kullanmadık. Eğer her yaptığımız harekete iyi bakılırsa her bir hareketin tamamiyle karşıdakini öldürme üzerine kurulu olduğunu görürsünüz"  Filmografi  * Vengeance (2006)

  * Troy (2004)

  * Hulk (2003)

  * Finding Nemo (2003) (ses)

  * Nugget(2002)

  * Black Hawk Down (2001)

  * "Something in the Air" (2000)

  * Chopper (2000)

  * Castle The (1997)

  * Eric (1996) (TV)

  * "Full Frontal" (1993) )TV dizisi)
   
 2. M

  Muhibbi Yeni Üye

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş